ČSSD se rozhodla cílit na voliče SPD. Tam už ale brakuje Klaus ml.

archiv + ČTK

Michal Šmarda a Jan Hamáček míří k Jaromíru Soukupovi | FOTO: archiv + ČTK

Sociální demokraté ztrácejí voliče. Přecházejí od nich k Andreji Babišovi, který v jejich očích plní sliby, které dostali od ČSSD. Sice tomu tak není, ale optický klam zatím funguje na jedničku. Proto se zřejmě Jan Hamáček rozhodl, že svou stranu povede vstříc jinému druhu voličů. Podle všeho se chce zaměřit na okamurovce.

Voliči SPD jsou specifickou entitou mezi občany České republiky. Vesměs je stačí něčím trochu postrašit a zároveň jim nabídnout, že znáte řešení problému. Občas jim musíte poslat nějaký drsný vzkaz, průběžně hejtovat Českou televizi a nahlas nenávidět uprchlíky. Program je nezajímá, poslouchají Ortel, mají vychozenou vysokou školu života a jejich největším nepřítelem je česká gramatika.

Nejjednodušeji se nim politik může dostat přes TV Barrandov, která je Okamurovou domovskou stanicí. To nevadí ani Miloši Zemanovi, pro nějž je televize Jaromíra Soukupa vděčným megafonem jeho podivných názorů. Prezident se netají příklonem k Okamurovu extremistickému hnutí, a to mu na oplátku neustále vyjadřuje podporu a obdiv.

Právě komerční stanice narcistního Soukupa byla ve vedení ČSSD vyhodnocena jako možný trumf při hledání voličů, které už nebaví, že Tomio stále slibuje, ale ve skutečnosti ještě nic neudělal. V jednom týdnu se totiž na obrazovkách TV Barrandov objeví jak předseda sociálních demokratů Jan Hamáček, tak i neúspěšný adept na ministra kultury Michal Šmarda. Předseda zavítá do Duelu JS a místopředseda do nového pořadu U tebe nebo u mě, konferovaného pochopitelně také Soukupem.

Oba tak dokazují, že nemají soudnost a žádnou sebeúctu. Jít do televize, jejíž konferenciér a majitel vás neustále uráží a vypráví o tom, jak jste neschopný, může jen zoufalý člověk. To však oba členové vedení ČSSD jsou, takže je to svým způsobem omlouvá. Přitom ještě před nedávnem odmítali zástupci sociální demokracie do Soukupových pořadů chodit. Teď už ovšem nekape pouze do bot, ale asi i někam jinam.

Problém je ovšem v tom, že přes TV Barrandov žádný volební úspěch nenaženou. Pár tisíc diváků totiž určitě dříve silnou partaj z údolí smrti nedostane. Navíc, současní okamurovci, kteří hodlají Svobodu a přímou demokracii opustit, už mají namířeno do Trikolóry. Hnutí Václava Klause mladšího, které se zřejmě stane takovou „noblesnější“ SPD. Sociální demokraté tak místo kladných bodů ztratí i zbytky respektu. K Soukupovi totiž slušní lidé nechodí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner