Čtenáři protestují proti názoru šéfredaktora, že je premiér osel. Už je tu omluva

()

Po zveřejnění článku šéfredaktora deníku FORUM 24 Pavla Šafra o nejhlubším tajemství předsedy vlády Andreje Babiše řada čtenářů protestovala, či se domáhala upřesnění. Po smršti čtenářských reakcí je proto třeba v pokoře uznat, že se šéfredaktor mohl dopustit chyby a čtenářům je nutné dát prostor.

Šafr ve svém článku vypočetl celou řadu nesmyslů a slaboduchých výroků, které stihl sdělit veřejnosti premiér Babiš za jeden jediný den. Babiš kupříkladu v rozhovoru pro Novinky sdělil, že Češi na rozdíl od Japonců mohou hlasitě souložit doma, zatímco Japonci musí chodit do jakýchsi „love hotelů“, neboť mají ve svých domácnostech papundeklové zdi. Dále Babiš nařkl americké noviny New York Times, že popsaly jeho neuvěřitelné čerpání evropských dotací v zemědělství jen proto, že to mají odkudsi jako „zadání“. Kdyby totiž byl tento „protitrumpovský list“ objektivní, tak by to přece nemohl napsat. Dále Babiš hned dvakrát označil svého bývalého náměstka a nyní veřejného kritika Lukáše Wagenknechta za „největšího psychopata“ a „megaudavače“. V rozhlasové debatě pak Babiš prohlásil, že jeden z důvodů, proč v Česku chybí byty, je to, že stát předal samosprávě na 600 tisíc bytů, ty byly privatizovány a nyní chybí.

Všechny tyto absurdity najdete v článku Jaké je nejskrytější tajemství Andreje Babiše? Víme to. Je to horší než KGB . V článku se na základě tohoto výčtu praví, že tím nejskrytějším tajemstvím českého premiéra není původ jeho peněz nebo spolupráce s komunistickými rozvědkami, nýbrž prostě to, že je osel.

Čtenáři nyní šéfredaktora upozorňují, že takové odhalení nemůže odpovídat pravé podstatě věci. Kupříkladu paní Monika Nathová z Rudné píše, že sice s článkem souhlasí, ale…

„…s výjimkou samotného závěru: díval jste se někdy do milých, laskavých, tmavých oslích očí, lemovaných krásnými, dlouhými, záviděníhodnými řasami? To nejsou oči Andreje Babiše. Jelikož věřím, že ,oko je do duše okno‘, pak mi ten závěr vaší úvahy ,nesedí‘. Osly mám totiž moc ráda.

Přeji vám hezký den! Monika Nathová“

Proti nestydatému urážení oslů se důrazně ohradilo několik desítek čtenářů. Pan Martin Ambrož rovnou na Twitteru uvedl necitovatelnou opravu. Můžeme alespoň prozradit, že se jednalo o zcela jiné domácí zvíře. V debatě se ale ukazuje, že si podle názorů čtenářů žádné ze zvířat nic takového nezaslouží.

Upřesňující poznámku napsal ve svém mailu do redakce pan docent Kadlec:

„Dobrý den,

k Vašemu článku o tajemství AB – Babiš není osel, on je somár.
Srdečně,

RNDr. Jaroslav Kadlec, Dr.“

Šéfredaktor Šafr se rozhodl omluvit oslům a požádat laskavé čtenáře o laskavé pochopení. Snažil se vyjádřit, že premiér uráží své kritiky mnohem sprostším způsobem a zároveň z něj každý den vypadnou tuny hloupostí a lží. Obojí přitom většina veřejnosti mlčky akceptuje, čímž se sama posouvá od civilizace k barbarství. Slovo „osel“ bylo použito právě pro svoji noblesu, aby virtuální papír nebyl pošpiněn esteticky drsnějším vyjádřením. Šéfredaktor ale uznává, že se oslů mohl dotknout, a publikuje zde svoji pokornou omluvu:

Omlouvám se všem oslům, že jsem k nim připodobnil předsedu vlády České republiky.

Pavel Šafr

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]