Čtrnáctiletá hvězda MasterChefa podlehla rakovině. Ramsay poslal dojemný vzkaz

Eric Drooker

Dětská verze kulinářské show MasterChef přišla o jednu ze svých hvězd. Ben Watkins, jehož pohnutý osud sledovaly nejen miliony diváků populární soutěže, po osmnáctiměsíčním boji podlehl vzácnému typu rakoviny. Svůj smutek vyjádřil i Gordon Ramsay, který se čtrnáctiletým “kuchařem” spolupracoval.

Benův příběh zaujal i ty, kteří nejsou fanoušky celosvětově vysílané soutěže. Hoch totiž musel vyrůstat se svou babičkou poté, co jeho otec Michael Watkins v roce 2017 zastřelil Benovu matku Leilu Edwardsovou a poté otočil zbraň i proti sobě.

Chlapec ovšem ukázal svou vnitřní sílu a místo uzavření se zkusil štěstí v dětské verzi MasterChefa.  V roce 2018 se objevil v šesté sezóně kuchařské soutěže. Umístil se na 19. místě a v páté epizodě byl vyřazen. Přesto se stal velkým oblíbencem televizních diváků.

Dramatický životní příběh malého Bena však měl svou nejsmutnější kapitolu teprve napsat, když mu byla diagnostikován angiomatoidní vláknitý histiocytom. Jedná se o zřídka metastazující nádor, postihující především děti.

Rok a půl se snažil Ben bojoval, ale nezvládl to. Jeho rodina tak musela oznámit smutnou zprávu. “Náš Ben odešel domů, aby byl se svou matkou,” citoval pozůstalé britský deník The Sun. “Poté, co jsme v září 2017 ztratili oba jeho rodiče, žasli jsme nad Benovou silou, odvahou a láskou k životu. Nikdy si nestěžoval. Ben byl a vždy bude nejsilnější osobou, jakou známe,” napsala babička se strýcem.

Se vzkazem na Instagramu se připojil i Gordon Ramsay. „Dnes jsme přišli o mistra kuchyně v MasterChef junior. Bene, byl jsi neuvěřitelně talentovaný domácí kuchař a ještě silnější mladý muž. Tvůj mladý život měl tolik tvrdých obratů, ale ty jsi vždy vytrval. Zbožňoval jsem náš čas společného vaření a smíchu,” napsal hvězdný kuchař.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]