Čtvrtý člověk s COVID-19 vypadl v Rusku z okna. Po třech lékařích policistka

repro: dailymail.co.uk

Ilustrační foto | FOTO: repro: dailymail.co.uk

Ruská média informovala, že z okna v pátém patře moskevské nemocnice pro pacienty s koronavirem vypadla policejní důstojnice. K neštěstí došlo podle zpráv v sobotu 30. května večer. Událost budí pozornost tím, že jde v Rusku už o čtvrtý podobný případ.

Oběť list Komsomolskaja pravda identifikoval jako 45letou Julii B., která byla odbornicí ve Forenzním centru ministerstva vnitra.

Komsomolskaja pravda uvedla, že žena zemřela na místě, ale ruská mediální agentura RBC sdělila, že pád přežila a byla umístěna na jednotku intenzivní péče.

Pavel Hofman

Podle novin policejní důstojnice opustila své oddělení, šla na chodbu a potom „vypadla“ z okna pátého patra a skončila na trávníku pod ním. Není momentálně jasné, co se přesně stalo.

Do nemocnice byla elitní policistka umístěna 23. května poté, co byl u ní diagnostikován koronavirus.

Událost tohoto druhu je už čtvrtá v pořadí. Předchozími oběťmi byli tři lékaři, kteří během současné pandemie také vypadli z oken za záhadných okolností.

Dne 2. května utrpěl těžké zranění lékař Alexandr Šulepov, když vypadl z okna druhého patra v nemocnici, kde se zotavoval z onemocnění koronavirem. Stalo se to ve venkovském městě Novaja Usmaň ve Voroněžské oblasti. Šulepov si předtím stěžoval, že byl nucen pracovat i poté, co se nakazil nemocí COVID-19.

Dne 24. dubna zemřela šéfka pohotovostní lékařské služby ve Hvězdném městečku u Moskvy Natalija Lebeděvová, a to také po pádu z okna. Informovala o tom stanice REN TV. Lebeděvová byla hospitalizována s podezřením na COVID-19. Jako oficiální příčina smrti byla uvedena nehoda. Noviny Moskovskij komsomolec ale uvedly, že podle kolegů spáchala sebevraždu poté, co byla obviněna z infikování řady svých podřízených koronavirem.

Dne 25. dubna vypadla z okna v pátém patře Jelena Něpomňaščaja, vedoucí nemocnice pro válečné veterány v Krasnojarském kraji. Podle televizního kanálu TVK zdroj tvrdil, že k incidentu došlo po konferenčním hovoru s vedoucím regionálního ministerstva zdravotnictví Borisem Němikem. Při něm diskutovali o převedení jedné z budov nemocnice na příjem pacientů s koronavirem. Něpomňaščaja se údajně proti této myšlence postavila, protože nemocnice neměla ochranné vybavení a připravený personál. Němik později účast na uvedeném konferenčním hovoru popřel. Něpomňaščaja zemřela na jednotce intenzivní péče 1. května.

Rusko k 1. červnu oficiálně eviduje 414.878 případů nákazy koronavirem a 4855 úmrtí.

(Zdroj: RFE/RL, Meduza.io)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner