Se slzou v oku dnes museli ministryně Maláčová a její stranický šéf Hamáček sledovat, jak Babiš se Schillerovou oznámili vítězoslavně národu, že rodičovský příspěvěk bude navýšen. Jde totiž od začátku o zřejmě jediné silnější téma ČSSD. A dnes si ho od Babiše nechala vyfouknout. Čtyři dny před volbami to je Babiš, kdo tuto radostnou novinku oznámil na tiskové konferenci.

Ze strany Babiše a jeho týmu jde opět o další dobře naplánovanou akci s cílem nakoupit těsně před volbami ještě několik procent hlasů. Téma, které ve společnosti rezonuje a které s radostí zítra otisknou všechna stranická média ANO.

Je totiž potřeba zastínit a pokusit se přebít zjištění Českého rozhlasu, že si Babiš z rozpočtu republiky dal sto milionů na opravu vlastní pekárny. Druhým tématem, které je potřeba překrýt, je úterní velká demonstrace na Václavském náměstí, na kterou se chystají desítky tisíc lidí.

Problémů, ve kterých je Andrej Babiš, už je tolik, že se nabízí  otázka, bude to stačit? Nechají se rodiče koupit účelovým ohlášením navýšení mateřské těsně před volbami? Nebo už na tyhle chytáky obviněnému premiérovi neskočí?

A pokud jde o ČSSD, kdejakého lídra by asi dost mrzelo, že jeho strana přišla v rozhodujících dnech o téma, které si mazlí několik měsíců. Jan Hamáček bude ale asi v klidu. S oblibou prohlašuje, že se jeho strana odrazila ode dna. Ano. Je na pěkných čtyřech až šesti procentech v průzkumech. Může teď opět pozorovat, jaké je partnerství s agentem StB. Když si premiér prostě bere státní zakázky, dotace, cizí pozemky a firmy, tak vzít koaličnímu partnerovi téma, to už je skutečně drobnost.

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora