Čtyřiasedmdesátiletá žena zavraždila nejméně tři své milence. Motivem byly peníze

Ilustrační foto. (Pixabay/kundennote_com)

Ilustrační foto. | FOTO: Pixabay/kundennote_com

Japonec Isao Kakehi v roce 2013 navázal nový vzrušující vztah s jistou Chisako, 67letou vdovou, kterou poznal prostřednictvím japonské seznamovací agentury. Během dvou měsíců se vzali, nastěhovali se k sobě a začali žít zdánlivě blažený život ve městě Muko v Kjótu, kde na novoroční oslavy vyráběli rýžové koláče. Nového roku se však Isao nedožil. Dne 28. prosince se stal čtvrtou a poslední obětí japonské vražedkyně.

„Chisako Kakehi, které je nyní 74 let, čeká v cele na smrt za vraždu tří milostných partnerů a pokus o vraždu čtvrtého. S vraždami začala v roce 2007, kdy jí bylo 61 let, ale unikala podezření, dokud smrt Isao Kakehiho nevyvolala policejní vyšetřování, které v roce 2014 vyústilo v její zatčení,“ píše CNN.com. V roce 2017 byla po jednom z nejdelších soudních procesů v Japonsku odsouzena k trestu smrti. Letos v červnu neuspěla s odvoláním na zrušení rozsudku.

Andrej Babiš a Petr Kellner (profimedia.cz / ČTK)

„Využívala seznamovací agenturu, aby se postupně seznamovala se staršími muži, a poté, co je přiměla, aby jí důvěřovali, je otrávila,“ uvedl podle veřejnoprávní televize NHK soudce v červnovém rozsudku. „Jedná se o bezohledný zločin založený na plánovaném a silném vražedném záměru.“

O osobním životě Chisako Kakehi je toho na ženu, která se v Japonsku stala nechvalně proslulou, veřejně známo jen málo. Kakehi se narodila v jihozápadní japonské prefektuře Saga, pracovala v tiskárně a za svého prvního manžela se provdala v roce 1969, když jí bylo 23 let, uvedla pobočka CNN Asahi News. Jejich manželství trvalo 25 let, než v roce 1994 manžel zemřel na nemoc.

„V roce 2007 navázala vztah se 78letým Tošiakim Suehirem. Odpoledne 18. prosince 2007 obědvala Kakehiová se Suehirem a jeho dětmi. Suehiro užíval doplňky stravy. Díky tomu mohla Kakehi snadno zamaskovat kapsli s kyanidem za jednu z jeho pilulek a dát mu ji, uvádí se v rozsudku. Necelých 15 minut po obědě Suehiro upadl do bezvědomí na ulici. Než přijela záchranka, lapal po dechu a „byl na pokraji zástavy dechu“, uvádí se v soudním rozhodnutí.

Chisako Kakehi doprovodila Suehira do nemocnice – ale při rozhovoru s personálem záchranky a Suehirovou rodinou si dala pseudonym „Hiraoka“. V nemocnici lékaři zjistili, že je Suehiro blízko smrti. Nakonec přežil, jako jediný ze čtyř obětí vražedkyně, ale zůstala mu „nevyléčitelná vyšší dysfunkce a porucha zraku“, uvádí se v soudním rozhodnutí. Podle deníku Asahi News zemřel o rok a půl později na nesouvisející onemocnění.

Eric Drooker

O několik let později si Kakehi vyhlédla další oběť. Masanori Honda byl na svých 71 let v dobré kondici. V roce 2011 jeho cukrovka ustoupila do „mírného stavu“ a často navštěvoval sportovní kluby, uvádí se v rozsudku. Do vztahu s Chisako Kakehi se také vrhl po hlavě. Pár později téhož roku sdělil přátelům, že se plánuje vzít. „Na jaře následujícího roku se Kakehi odhodlala k činu. Dne 9. března 2012 se setkala s Hondou v obchodě a poté šli každý jinam. Kolem páté hodiny odpoledne toho dne ztratil při jízdě na motocyklu vědomí. O necelé dvě hodiny později v nemocnici lékaři potvrdili jeho smrt. Důkazy později ukázaly, že Kakehi neměla v plánu prožít s Hondou další roky života. Již dva měsíce před jeho smrtí, v lednu 2012, se začala tajně scházet s jinými muži prostřednictvím seznamovací agentury,“ uvádí CNN.

Další obětí byl Minoru Hioki, který se potýkal s osamělostí a recidivou rakoviny plic. V červenci 2013 však jeho rakovina byla téměř úplně vyléčena radioterapií a k tomu všemu měl 75letý muž nový milostný zájem. V srpnu 2013 Hioki psal Kakehi, že s ní chce „zůstat navždy“. Byli si blízcí, často spolu jedli a přespávali u toho druhého doma, uvádí se v rozsudku. „Jejich idylický románek skončil 20. září, kdy si dvojice vyšla na večeři. Hioki, stejně jako Suehiro, často užíval zdravotní doplňky ve formě tablet. Pro ženu tedy bylo snadné dát mu pilulku kyanidu. Právě dojedli, když Hioki ztratil vědomí. Než přijela záchranka, „bolestivě dýchal a lapal po dechu,“ uvádí se v rozsudku. Přestože Kakehi věděla, že má děti a že se z rakoviny vyléčil, lhala posádce sanitky a tvrdila, že nemá rodinu a trpí rakovinou plic v konečném stadiu. Když jí nabídli resuscitační postup, odmítla svolit k jeho oživování. Během dvou hodin zemřel.

Rabín Lionel Blue (F24)

Zdálo se, že Kakehi je v hromadění vztahů a obětí stále odvážnější. V listopadu 2013, pouhé dva měsíce po Hiokiho smrti, se již provdala za svůj další a poslední cíl, Isao Kakehiho. Během několika týdnů po svatbě utrpěl novomanžel zástavu srdce a plic krátce poté, co se svou novou ženou doma povečeřel. Ta zavolala záchranku, která ho odvezla do nemocnice, ale už o hodinu později zemřel.

Taková řada nešťastných konců partnerů této dámy nakonec přece jen vzbudila podezření policie. Smrt Isao Kakehiho byla považována za natolik podivnou, že byla provedena pitva. Ta prokázala kyanid v srdci, krvi a žaludku a také erozi žaludku. V bytě paní Kakehi byly nalezeny pilulky s doplňky stravy a prázdné kapsle a nakonec v srpnu 2014 jasný důkaz. V květináči, který žena vyhodila, byl ukrytý plastový sáček se stopami kyanidu. Jak se ukázalo, žena si mohla kyanid opatřit ve svém zaměstnání v tiskárně.

O dva měsíce později policie mnohonásobnou vdovu zatkla a ona se přiznala. Policie se rovněž domnívala, že je Chisako Kakehi spojena kromě těchto čtyř případů i s vraždami dalších čtyř mužů, podle NHK se však prokuratura nakonec rozhodla, že ji z nich neobviní kvůli nedostatku důkazů.

Co bylo motivem vražedné série? Zjevně peníze. Od svých obětí si vzala tolik peněz, že její motiv již nebylo možné vysvětlit nouzí nebo zoufalstvím. Podle rozsudku hrubě „přehlížela lidský život kvůli vlastní finanční touze“. Deník Asahi News odhadl, že Kakehi získala z dědictví po svých partnerech, cenností a dalšího majetku celkem asi 500 milionů jenů (4,5 milionu dolarů). Některé odhady uvádějí částku až 800 milionů jenů (7,3 milionu dolarů).

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články