Čunek: Prague Pride je pochod smrti této civilizace. Spolupráci s Babišem by se nebránil

archiv F24

Jiří Čunek | FOTO: archiv F24

Senátor a hejtman zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL) označil Prague Pride za „pochod smrti této civilizace.“ Sexuální orientace je podle něj v mnohých případech volbou. Zároveň Čunek prohlásil, že by KDU-ČSL mohla po volbách spolupracovat s Babišovým hnutím ANO.

„Těžko by ale někdo mohl vidět Jiřího Čunka, jak jde v čele Prague Pride. Já věřím, že je to pochod smrti této civilizace. Je to jejich volba, jejich orientace, do které bychom v soukromí neměli mluvit, ale není to styl života, který má stát podporovat. Stát má podporovat rodinu, která jediná tím, že má děti, vytváří naši budoucnost. Tím myslím budoucnost národa, vlasti i státu,“ řekl Jiří Čunek v rozhovoru pro Právo.

„Pochod LGBT, kteří prohlašují, že jsou úplně stejní jako rodiny, je v tomto smyslu stejný, jako pochod jednonohých, kteří tvrdí, že mohou na ‚vojenskou přehlídku‘. Musíme přijmout zákony přírody a především přijmout každý sám sebe se svými přednostmi i handicapy,“ dodal Čunek.

Někdejší předseda KDU-ČSL se také vyjádřil k povolební spolupráci s Andrejem Babišem. „Sám jsem přesvědčen, že Babiš v politice nepřekročil mez, za kterou bychom s ním nemohli spolupracovat. Je to silný partner, je na něm třeba ocenit, že například EET hlásal, a taky ho udělal. Jsem přesvědčen, že jiný ministr by to takhle neprosadil. Šel si za tím. Je pracovitý a potřebuje silného koaličního partnera,“ řekl pro Právo Čunek.

Jiří Čunek se ohradil, proti tomu, že by měl být agentem Andreje Babiše ve straně. Babiše naopak označil za svého agenta v ANO.

Senátor přivítal rozpad koalice KDU-ČSL a STAN. Podle Čunka je to vítězství všech. Zejména pak STAN, pokud zůstane na kandidátkách lidovců.

Jiří Čunek byl letos v květnu jediným soupeřem Pavla Bělobrádka v boji o předsednický post v KDU-ČSL. Bělobrádek získal na sjezdu 84 % hlasů a funkci obhájil.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner