Čunek: Rád bych se po volbách dohodl s Babišem na vládě. Za něj se politika zlepšila

ceskatelevize.cz

Jiří Čunek | FOTO: ceskatelevize.cz

Lidovecký starosta, hejtman a senátor v jedné osobě Jiří Čunek, už dostal dvakrát nabídku od Andreje Babiše. Ten chtěl, aby Čunek vedl kandidátku ANO. „Nabídku jsem nepřijal, protože KDU-ČSL je dobrá strana,“ řekl Jiří Čunek v pondělním pořadu DVTV. „Vážil jsem si nabídky od Babiše,“ dodal Čunek, který se bude možná ucházet o funkci předsedy své strany. Zda tak učiní, nechtěl prozrazovat.

Svůj vztah k Andreji Babišovi ale odkryl. „Rád bych, abychom měli ve volbách co nejlepší výsledek a potom se dokázali dohodnout i s Andrejem Babišem na společné vládě,“ prozradil Jiří Čunek. Z Babiše obavy nemá.

„On už teď ví, že veškerou moc nemůže nikdy získat. Komunikujeme spolu dobře. Já nevím, jestli přišel páchat dobro nebo zlo, ale jsem přesvědčen, že tím, že přišel, vyhubil mnoho kmotrů. Nepotřeboval peníze, úroveň české politiky se zlepšila, můžeme s ním spolupracovat,“ vysvětlil Jiří Čunek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner