Czernin: Zvládneme to chaotickému Babišovi navzdory

foto Pavel Hofman

Tomáš Czernin, TOP 09 | FOTO: foto Pavel Hofman

Jelikož premiér Andrej Babiš (ANO) nestíhal kvůli vzniklé situaci kolem boje s koronavirem ani týdenní hlášení „Čau lidi“, rozhodl se senátor a místopředseda TOP 09 Tomáš Czernin podle svých slov marketérovi Marku Prchalovi ušetřit práci a napsal alternativní verzi Babišova večerního projevu.

„Já jsem Babiš. A všechno řídím jako rodinnou firmu. Dělám dvacet hodin denně. Je skvělé, že všichni šijeme roušky, a já zařídil letecký most ruslanů z Číny. Vláda je krizový štáb a řídí ho odborníci. Dám vám ošetřovné, i pro OSVČ bude, budou i pobídky, záruky, i odklad dani bude a maturita a prázdniny. Všechno vám dám, protože jsem Babiš. I roušky vám dám, dovezu vám je osobně.

Drazí spoluobčané, pracujeme pro vás na vládě dvacet hodin denně. Řešíme. Nejdůležitější je ochrana. Proto zakážeme vycházet, jen do práce. Zakážeme nakupovat, jen potraviny. Zakážeme cestovat, klidně dva roky. Budeme kontrolovat váš pohyb po mobilech. Zkrouhneme rozpočet Parlamentu, protože občani ty peníze potřebují na nefunkční čínské rychlotesty a já už dávno řekl, že je to žvanírna. Počínaje dneškem, budu vládnout pomocí dekretů, protože to SMSkama nejde. Jsem majitel rodinné firmy Českofert a vy mě budětě poslouchat jako přísného otca.“

Závěrem Czernin apeloval na své sledující, aby si ušetřili čas a udělali něco pro své blízké – ušili roušku, zavolali babičce, pomohli starším lidem s nákupem. „Zvládneme to. Chaotickému Babišovi navzdory,“ uvedl senátor.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner