Czernin: Vydržujeme dotačního podvodníka. Naše vláda bude neoprávněně čerpané dotace vymáhat

Premiér Andrej Babiš (ANO). (ČTK)

Premiér Andrej Babiš (ANO). | FOTO: ČTK

Andrej Babiš a Alena Schillerová s radostí šíří informaci o tom, že prý Česká republika nebude muset EU vracet žádné peníze, které si neoprávněně přivlastnil Andrej Babiš. Tuto radost ale nesdílejí  opoziční politici. Ti naopak dosti důrazně ujišťují, že platit bude Agrofert České republice.

„Každému z nás sáhl A. Babiš hluboko do portmonky. Eurodotace totiž proplatila ČR. A že Andrej při čerpání neplnil pravidla, vydržujeme dotačního podvodníka za svoje. Slibuju, že naše vláda bude neoprávněně čerpané dotace vymáhat. Do poslední koruny!“ napsal na Twitteru Tomáš Czernin z TOP 09.

„Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak tomu neuvěřím. Předseda vlády se vysmívá lidem, že jeho dotační “velkou domů” nezaplatí nějaký „Brusel“, ale oni sami,“ podivuje se nad slavnostním sdělením Babiše Martin Kupka z ODS.

„Pokud, Andreji Babiši,  nevyřešíte svůj střet zájmů rezignací nebo prodejem Agrofertu, zablokováním fondů EU za to může zaplatit Česko. Očekáváme také, že vrátíte více než 6 milionů eur, které byly Agrofertu proplaceny z peněz českých daňových poplatníků,“ vzkázal premiérovi europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Opozice vidí jedinou šanci ve volbách, ve kterých musí uspět a složit vládu. Bez tohoto kroku se nestane nic. Babiš kontroluje orgány, které peníze rozdělují, které kontrolují, na co byly použity, jeho podřízení šéfují policii, státním zástupcům a soudům. S prezidentem si navzájem vycházejí vstříc. Situace s jediným východiskem. Volby.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]