Czernin vyzývá Schillerovou k rezignaci: Kvůli totalitní rétorice

První místopředseda TOP 09 a spoluautor výzvy Ne mým jménem! Tomáš Czernin (Pavel Hofman)

První místopředseda TOP 09 a spoluautor výzvy Ne mým jménem! Tomáš Czernin | FOTO: Pavel Hofman

Sněmovní jednání o ústavní žalobě na prezidenta Miloše Zemana přineslo i několik zajímavých vystoupení poslanců a ministrů. Například šéfka státní kasy Alena Schillerová vyprávěla o tom, jak dostává vzkazy od lidí, kteří nemají s chováním hlavy státu problém. Přitom označila žalobu za “opoziční a senátorskou špínu”. Tento výrok ovšem nenechal klidným Tomáše Czernina z TOP 09, který žádá okamžitý konec ministryně financí.

Kandidát na předsedu TOP 09 je zároveň senátorem a Schillerové vystoupení ho uráží. Proto poslal ministryni otevřený dopis, v němž žádá její rezignaci.

Celý text dopisu:

Paní ministryně Schillerová,

žádám a vyzývám Vás, abyste rezignovala na úřad ministryně vlády České republiky.

V diskuzi na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR jste citovala zprávu, které Vám údajně měla přijít a která označovala kroky opozice a senátorů za špínu. Konkrétně jste uvedla: “Je to opoziční a senátorská špína.” Takovou rétoriku musím co nejostřeji odmítnout. Těmito výrazy častovali nacisté občany židovského původu a komunisté své politické protivníky. Je to rétorika totalitní, bez špetky úcty k člověku a názoru.

Tím, že jste citovala na půdě demokratického parlamentu naší republiky takto nehorázné vyjádření a nedistancovala se od něj, jste je de facto přijala za své a ztotožnila se s ním.

Paní ministryně Schillerová, považuji za zcela nepřijatelné, aby členka české vlády kdekoli, tím méně na půdě parlamentu, užívala takto totalitní a dehonestující vyjádření. Je to projev naprosté neúcty k demokratickým institucím našeho státu a k práci demokratické opozice. To je postoj, který je absolutně neslučitelný s úřadem ministryně demokratické vlády. 

Vyzývám Vás proto, odstupte.

Tomáš Czernin, senátor

Žaloba na prezidenta je "opoziční a senátorská špína"?Otevřeným dopisem vyzývám ministryni Schillerovou, aby odstoupila.

Zveřejnil(a) Tomáš Czernin dne Pátek 27. září 2019

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články