Czexit není řešení, nejsme Velká Británie, říká Filip Humplík k výzvě Václava Klause mladšího

Předseda pražské ODS Filip Humplík (ods.cz)

Předseda pražské ODS Filip Humplík | FOTO: ods.cz

S názorem Václava Klause mladšího, že Česká republika by měla urychleně odejít z Evropské unie, nesouhlasí předseda pražské ODS Filip Humplík. Podle něj názor Klause mladšího nereprezentuje postoj Občanské demokratické strany. „Nemyslím si, že je to jediné možné řešení současných problémů, kterým Česká republika čelí. A to včetně imigrační krize. A jsem přesvědčen, že případný czexit by víc problémů přinesl, než uhasil. Nejsme Velká Británie,“ napsal Humplík v neveřejném komentáři ke Klausovu vyjádření.

Bezprostředně po pátečním útoku v Mnichově, při němž osmnáctiletý mladík íránského původu postřílel v obchodním centru devět lidí a poté spáchal sebevraždu, Václav Klaus mladší na svém facebooku napsal: „… V sousední zemi se vraždí, v sousední zemi už nemůžete jet vlakem. Dnes byly v Mnichově zavřeny všechny bary a restaurace. Preventivně. Všichni mají být doma a třást se strachy. Tohle je svět, jaký chcete pro sebe a své děti? Nevidím jinou cestu než vypadnout z Evropské unie a tvrdě kontrolovat vlastní hranice. I za cenu, že o třetinu zchudneme. To pochopitelně nepůjde s touto probruselskou vládou, která v klidu akceptovala mj. přerozdělování běženců (a všechny ostatní nesmysly nebezpečných šílenců, co vedou EU).

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek  (miroslav-kalousek.cz)

Předseda pražské ODS Filip Humplík reagoval na vyjádření Klause mladšího následujícím neveřejným komentářem, který se Svobodnému fóru podařilo získat:

„Václava Klause jr. jsem se během svého vedení pražské ODS párkrát snažil přesvědčit k zapojení do politiky a jsem rád, že své členství obnovil. A jsem rád, že si ho Petr Fiala vybral do expertního týmu. Mimochodem, je jeden z nejviditelnějších.

Vážím si ho jako člověka s pravicovým myšlením, včetně toho, že se na některých věcech neshodneme.

Neshodneme se ani v názorech na czexit. Nemyslím si, že je to jediné možné řešení současných problémů, kterým Česká republika čelí. A to včetně imigrační krize. A jsem přesvědčen, že případný czexit by víc problémů přinesl, než uhasil. Nejsme Velká Británie.

Tak se v tom s Vaškem neshodneme, no a co. Neshodli se ani Cameron a Johnson.

Je možné, že nás dlouhá debata o czexitu i v rámci ODS teprve čeká. Nebráním se tomu. Vždycky jasno mají jen komunisté a Babiš.

To, že v mediální okurkové sezóně lodivod potápějící se Topky při absenci vlastních témat využije každou možnost, jak do nás šít, je přeci jasné. Nenaskakujme do Kalouskových pastiček. A jím vyvolávaných hádek.

Souhlas či nesouhlas s czexitem z vás neudělá většího ani menšího pravičáka. A diskuze a hádky o tom si nechme do uzavřených skupin či na schůze. Protože – a na tom se doufám shodneme všichni – ODS hádající se přes média už jsme tu v minulosti měli. A kam to vedlo, víme všichni.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com