Dagmar Pecková: Potřebujeme méně příkopů. Česku bych přála Václava Havla

Pavel Hofman

Dagmar Pecková | FOTO: Pavel Hofman

Světoznámá mezzosopranistka Dagmar Pecková se díky svému výjimečnému talentu stala známou po celém světě. Během kariéra vystoupila například na operní scéně v newyorské Carnegie Hall či Národní opeře v Paříži. Nejedná se ovšem pouze o mimořádně nadanou operní pěvkyni, ale také inspirativní ženu, která má skutečně co říct. Deníku FORUM 24 prozradila, jak tráví vánoční svátky a co by přála České republice.

Jakým způsobem slavíte vánoční svátky? Dodržujete nějaké tradice jako půlnoční nebo lití olova?

Vánoční tradice? Jsem ráda, že si na chvíli sednu… Ale přes všechen stres jsem stačila napéct čtvero cukroví a udělat šňůru předvánočních a adventních koncertů “Zrození” s Musicou Bohemicou a Jaroslavem Krčkem… nepřipravila jsem tak Vánoce sobě, ale druhým.

Jak byste zhodnotila Váš rok 2018?

Rok 2018 byl vesměs úspěšný… Jen se nám po volbách zrušil úspěšný festival Zlatá Pecka Chrudim… Kultura a chlapci z ANO nějak nejdou dohromady, tak se ho pokusím udělat jinde. V roce 2019 mě čeká spousty koncertů s Hradišťanem, nové CD s pro mě fungl novým hudebním stylem. Autorské album Darka Krále. Tak se nechte překvapit.

V jaké kondici je podle vás česká společnost?

Kondice české společnosti: chtělo by to více vlastní snahy po klasickém vzdělání. Méně příkopů a více vstřícnosti ve společnosti. Méně závisti a více snahy si vzájemně pomáhat.

Kde vidíte naši zemi za pět let?

To záleží na tom, zda národ otevře oči a nebude výhody spatřovat v populistických slibech a bude schopen oddělit pravdu od manipulace.

A na závěr, co byste popřála ČR v roce 2019?

Přála bych jim Václava Havla!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner