Další adeptka na novou ministryni školství? Na twitteru se takto prezentuje záhadná žena, resort její působení odmítá

Twitterový profil Martiny Přenosilové (Twitter)

Twitterový profil Martiny Přenosilové | FOTO: Twitter

Na twitteru si založila v noci na dnešek profil tajemná žena se jménem Martina Přenosilová. Prezentuje se jako nová ministryně školství, což rozdmýchalo další spekulace o výměně na tomto postu. Na existenci profilu upozornil lidovecký poslanec Marek Výborný.

Dojde k výměně aktuálního ministra školství Roberta Plagy? Již v úterý rozdmýchané spekulace ještě posílil záhadný twitterový účet pojmenovaný jako @ministrynemsmt (ministryně MŠMT). Prezentuje Martinu Přenosilovou, která dle profilové fotografie aktuálně působí jako zakladatelka vzdělávací instituce Beehive International School – pražské mateřské a základní školy.

Tweetovala příspěvky tak, aby působily důvěryhodně – tedy na téma školství. „Nastartujme společně české školství, vraťme žáky zpět do škol a dožeňme, co jsme zameškali. Dokážeme to!“ stojí v úvodu profilu.


Autenticitu profilu se však nepodařilo potvrdit. V ranních hodinách na ni upozornil poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL). „Právě teď (7:39) bliklo toto upozornění, začala mě sledovat „nová ministryně“ s odkazem na oficiální ministerstvo školství. Tak jestli toto je nový svérázný způsob oznamování personálních změn… dnešek bude asi turbulentní. Ale jen to dokresluje naprostý chaos toho, kdo měl odejít – Andrej Babiš,“ napsal na twitteru Výborný.

Redakce FORUM 24 se pokusila školu zkontaktovat a profil ověřit. Škola však hodnověrnost profilu nepotvrdila. A odmítá ji i samotné ministerstvo školství. „ S jejím twitterovým účtem nemáme jako MŠMT nic společného,“ napsala redakci FORUM 24 tisková mluvčí Aneta Lednová.

Předseda vlády Andrej Babiš kritizuje Plagu kvůli jeho plánu na návrat dětí do škol, od kterého nechce ustoupit. „Souhlasím s vámi, kdo mi píšete, že některé návrhy ministerstev školství a zdravotnictví nevypadají z hlediska praxe vůbec logicky. Na Radě pro zdravotní rizika nám byly tyto návrhy představeny až 1. dubna a většinu věcí jsem se předtím, stejně jako ostatní ministři, dozvídal hlavně z médií a od občanů,“ napsal Babiš na svůj facebookový profil.

O výměně ministra školství Roberta Plagy se spekuluje od úterý. Informaci přinesla jako první CNN Prima News. Podle původních spekulací by ho mohli nahradit poslanci za hnutí Karel Rais či Patrik Nacher.

Změna se má týkat i ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Oba ministři však tuto možnost vyloučili s tím, že pokud by se jich změna týkala, nic o ní neví, ačkoli s předsedou vlády Andrejem Babišem měli hned několik příležitostí, během kterých by jim to mohl sdělit.

„Spekulace byly v médiích. Na žádném jednání ani jiným kanálem ke mně tato informace nedoputovala,“ uvedl Plaga na tiskové konferenci po jednání vlády.

Informace o výměně ministrů ale rezonují už i z Pražského hradu. Prezident Miloš Zeman je podle informací rádia Frekvence 1 připraven jmenovat nové ministry zdravotnictví a školství ve středu v 11 hodin dopoledne. Rádiu Frekvence 1 to potvrdil důvěryhodný zdroj.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]