Další důkaz dotačního podvodu, který státní zástupce nechtěl vidět?

sglprojekt.cz

Areál farmy Čapí hnízdo | FOTO: sglprojekt.cz

Okolo kauzy Čapí hnízdo a možného dotačního podvodu Andreje Babiše se stále objevují nové skutečnosti. Server iRozhlas.cz přinesl informaci, že hned od začátku byla luxusní vila uprostřed areálu zamýšlena pro majitele farmy a jeho rodinu. Tedy pro toho majitele, který tvrdil, že neví, komu farma patří, potom, že patří nějakým právníkům, potom, že jeho dětem, a nakonec tam sám bydlí a sám tam pořádal svoji svatbu a nejrůznější oslavy.

„Objekt bude sloužit k rekreaci rodiny majitele firmy a zároveň ke krátkodobému ubytování jeho hostů, popř. VIP návštěv. U tohoto objektu bude vybudován venkovní rodinný bazén,“ píše se v souhlasném stanovisku středočeské Krajské hygienické stanice, které vystavila k projektové dokumentaci v září 2007 a které nyní získal iRozhlas.cz

FB Lukáš Wagenknecht

Stejné informace uvádějí i posudky dalších dotčených úřadů. Tyto dokumenty při vyšetřování zajímaly detektivy, kteří je údajně použili jako jeden z důkazů, že se Babiš a jeho rodina dopustili dotačního podvodu.

Ten spáchali podle detektivů Policie ČR i podle evropských vyšetřovatelů z OLAF. Naopak podvod v jejich jednání nevidí pražští státní zástupci. Případ ještě prověřuje Vrchní státní zastupitelství a nejvyšší státní zástupce. Ten se musí vyjádřit nejpozději v polovině prosince. I kdyby Babiše poslal před soud, prezident Zeman avizoval, že mu hodlá udělit abolici, tedy zbavit ho veškeré odpovědnosti za případný padesátimilionový podvod.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner