Hnutí ANO nemá lidi, natož osobnosti. Na novou brněnskou buňku má opět dohlížet Taťána Malá

Andrej Babiš a Taťána Malá (ČTK)

Andrej Babiš a Taťána Malá | FOTO: ČTK

Po vleklých korupčních skandálech, do kterých má být zapojen také Jaroslav Faltýnek, nechal Andrej Babiš zrušit brněnskou buňku hnutí ANO. Prý protože byla prolezlá lidmi napojenými na organizovaný zločin. Brno je třeba očistit. Proto tam Babiš zakládá novou organizaci hnutí. Navíc má nastat zemětřesení ve vedení krajské organizace ANO, která měla Brno správně hlídat. A kdo bude v novém vedení ANO na jihu Moravy? Taťána Malá. Ta Taťána Malá, která je už tři a půl roku šéfkou jihomoravského ANO. Jen se její post má změnit na místopředsedkyni. A tak je to v ANO se vším.

Opětovné dosazení Taťány Malé do vedení jihomoravské organizace ANO je dalším důkazem tragické personální situace politické divize holdingu Agrofert. Babiš jednoduše nemá lidi. Známé osobnosti se od něj drží zpátky a řada z nich naopak vstupuje do politiky a kandiduje proti němu. Dávno je pryč doba, kdy se Babiš mohl chlubit Pavlem Teličkou nebo Martinem Stropnickým. Už ani ten Jágr se s ním dlouho nevyfotil. Zpěvák Krajčo a kapela Kryštof už na Čapák nejezdí.

Babiš už je na tom tak špatně, že ani nemá koho postavit do vedení nové, údajně čisté organizace v Brně. I tam se podle neoficiálních informací mají objevit některé stejné tváře, které tam byly dosud. Ze stranických hvězd jihu Moravy mu odešla ta nejviditelnější, exprimátor Brna Petr Vokřál, který byl kandidátem na hejtmana. Zbývá oddaná fanynka Taťána Malá. Ta Malá, která byla ministryní spravedlnosti 13 dní, protože se ukázalo, že opsala diplomku o chovu králíků. To ale není na Taťáně Malé to nejskandálnější. Absolutní perličkou je její výrok o Babišově trestním stíhání: „Jen se ale pojďme bavit o tom, zda je opravdu nutné, aby ten soud rozhodoval teď. Co brání tomu, aby se řešení té kauzy posunulo o čtyři roky, nebo prostě do doby, než budou nové volby? Co se stane?“ prohlásila Malá v lednu 2018 v rozhovoru pro Info.cz.

Pár měsíců po zmíněném rozhovoru Babiš tuto paní se správným právním názorem dosadil na pozici ministryně spravedlnosti. Jenže po několika dnech vyplulo na povrch, že Malá ráda opisuje, což prokázala ve dvou svých diplomových pracích. Z ministerstva musela po velkém tlaku veřejnosti a ostudě odejít. Nyní tedy na „čisté“ ANO v Brně bude z „kraje“ dohlížet také žena, která by odložila premiérovo stíhání na dobu, kdy se mu to bude hodit. Není to jen mimořádně legrační. Je to také jasná příležitost pro opoziční strany.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]