Další Haškův problém. Kraj měl platit statisíce za pozitivní články na Parlamentních listech

Eric Drooker

Jihomoravský hejtman Michal Hašek nemá zrovna nejlepší období. Po zjištění, že za něj dlouhodobě komunikovala neexistující tisková mluvčí, se objevil další problém – kraj měl zaplatit 650 tisíc korun společnosti JT Media za publikování článků na serveru Parlamentní listy. Informuje o tom deník MF DNES.

Jednatel mediální společnosti Jan Tvrdoň nechtěl celou věc komentovat s tím, že nemá souhlas objednatele. Tvrdoň je mj. spoluzakladatelem konspiračního webu Protiproud.cz, tzv. kontrarevolučního magazínu Petra Hájka. Na Parlamentních listech nalezneme například pochvalný článek s titulkem: „Některé děti v našem státě stále hladovějí. Jihomoravský kraj poskytne bezplatnou stravu předškolákům i školákům ohroženým chudobou. Podle hejtmana jich budou stovky.“

Poslední smlouva je datována z prosince loňského roku. Podle zástupců ČSSD bude muset hejtman své mediální kauzy v pondělí vysvětlit na krajském výboru strany. „V pondělí k tomu bude zasedat Krajský výkonný výbor ČSSD, jeho předseda Roman Hanák si tam pozval pana Haška a bude od něj chtít co nejpodrobnější vysvětlení a stanovisko k oběma kauzám. Na základě těchto informací se budeme ve straně bavit, co dál,“ řekl Aktuálně.cz mluvčí strany Michal Kačírek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]