Další hoax o 5G sítích: V Rusku prý likvidují jejich vysílače

Pixabay/pixundfertig

Ilustrační foto | FOTO: Pixabay/pixundfertig

Dezinformační web QApel, který se inspiruje hnutím QAnon, sdílí záběry údajné likvidace 5G vysílačů v Rusku. Ve skutečnosti záběry rozhodně nepocházejí z Ruska.

V Rusku se zatím 5G síť jen připravuje, ačkoliv je výstavba podporovaná vládou. Dohodě na rozvoji 5G sítí v Rusku mezi domácím mobilním operátorem MTS PJSC a čínskou společností Huawei byl přítomen i ruský prezident Vladimir Putin. Přesto odborníci příliš nepočítají v následujících letech s velkým rozvojem 5G sítí v zemi. Faktem je, že 5G technologie byla vyzkoušena zatím jen v několika ulicích v centru Moskvy a například ve sportovním komplexu Lužniki.

Video pochází z youtubového kanálu „chalkbodyoutline“. Ten sdílí konspirace z amerického prostředí. I v tomto videu probleskne v čase 0.38 americká vlajka. Ze záběrů není vůbec zřejmé, zda jde o 5G vysílače.

Ani v USA není zatím 5G síť příliš rozvinuta kvůli sporům prezidenta Donalda Trumpa se společností Huawei. Katastrofa pro jednu firmu však znamená příležitost pro jinou, a tak si švédský koncern Ericsson hýčká dceřinou společnost Ericsson North America. V rámci podpory aktivit v Severní Americe vybudoval Ericsson moderní výrobní komplex, inteligentní továrnu v Lewisville ve státu Texas.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner