Další hoax o Sorosovi: Prý sloužil u SS. Válka přitom začala, když mu bylo devět

washingtontimes.com

Americký miliardář, finančník a investor maďarského původu George Soros | FOTO: washingtontimes.com

George Soros, to je po Miroslavu Kalouskovi to největší zlo a ten, kdo může úplně za všechno. Pro různé konspirátory a šiřitele lží na internetu je tak častým terčem – bez ohledu na jakákoli fakta. Tentokrát je tu výmysl o tom, že Soros byl u jednotek SS.

Na první pohled se zdá, že jde o teorii spíše úsměvnou. Přesto se fotografie, články a příspěvky na sociálních sítích s tímto naprostým nesmyslem objevují už od roku 2016.

To, že Sorosovi bylo v době, kdy vypukla válka, devět let (narodil se v roce 1930) a 14 let, když se nacistické Německo bezpodmínečně vzdalo, evidentně šiřitelům těchto nesmyslů vůbec nevadí. Nejabsurdnější tvrzení se poprvé objevilo v listopadu 2016 a v smyšleném příběhu se psalo, že Soros sloužil jako důstojník polovojenské Schutzstaffel (SS) v Německu. Podmínkou pro službu v SS byl věk 17 let a příslušnost k árijské rase.

Asi nikoho nepřekvapí, že fotografie je snadno dohledatelná pomocí zpětného vyhledávání obrázků a ověření tak zabere jen několik vteřin. Mladý muž v uniformě Waffen-SS je Oskar Groening, nacista, který sloužil v koncentračním táboře Osvětim, a to od roku 1942 až do konce války. Až v červenci 2015, ve věku 94 let, byl odsouzen ke čtyřem letům vězení. Podle soudu svým jednáním napomáhal hladkému fungování německé smrtelné mašinerie, a nese tak spoluvinu za smrt nejméně 300 tisíc Židů.

Soros byl naopak za války nucen spolu se svou celou rodinou skrývat svou identitu, aby nebyl násilně odvlečen do některého z ghett, internován v některém z koncentračních táborů, případně nebyl uvězněn nebo zabit během desetiměsíční nacistické okupace Maďarska počátkem roku 1944.

Vyšlo na webu Manipulátoři.cz

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner