Další hradní ostuda. Zemana strážci sotva udrželi, kelímky na pivo, kam dali svíčky, se zkroutily

Miloš Zeman a třicet tisíc svíček v kelímcích na pivo (Twitter Jiří Ovčáček)

Miloš Zeman a třicet tisíc svíček v kelímcích na pivo | FOTO: Twitter Jiří Ovčáček

Měla to být důstojná pieta za oběti čínského viru v ČR. Skončilo to jako vždy, když něco pořádá Miloš Zeman a jeho hradní parta. Ostudou a fraškou. O co jde? Pražský hrad zorganizoval zapálení třiceti tisíc svíček za každou oběť koronaviru v ČR jednu smuteční svíčku s tím, že tu první zapálí sám pan prezident.

Jak to vypadalo? Lidé stáli za hrazením a jen se dívali. Zemana přivezli na vozíku, strážci ho zvedli, chvilku postál, přičemž ze záběrů je patrné, že strážci měli co dělat, aby vrtícího se prezidenta udrželi. Nakonec zaměstnanci Hradu zapálili jednu svíčku po druhé. A tehdy to přišlo.

()

Na nádvoří hradu totiž nebyly běžné smuteční svíčky. Bylo tam třicet tisíc vyskládaných kelímků na pivo, ve kterých bylo třicet tisíc svíček. A co udělá jednorázový kelímek ze slabého plastu určený na studené nápoje, když v něm zapálíte svíčku? Na Pražském hradě už to vědí. Celý se zdeformuje. V lepším případě, v tom horším se rozteče nebo shoří. A ještě jedna otázka. Co udělá hořící svíčka v pokrouceném kelímku na pivo, když foukne vítr? To už na Hradě také vědí. Přestane hořet.

Celá ta pondělní pieta byla jednou velkou ostudou. Pojetí této akce dokonale padlo k současné vládní garnituře. Svíčka ve zkrouceném kelímku na pivo.

Předseda ČSSD, ministr vnitra Jan Hamáček  (ČTK)

Bohužel, historie Zemana a jeho party ukazuje, že i tato ohromná ostuda může ještě narůst. A to ve chvíli, kdy se objeví cenovky svíček a oněch kelímků. Nebylo by totiž žádným velkým překvapením, kdyby kelímky v hodnotě zhruba jedné koruny za kus  Hrad nakoupil výhodně od firmy napojené na některého z hradních dočasných obyvatel za takových pěkných třeba třicet korun kus… A svíčky? Není to náhodou výhodná dodávka od přátel z Číny? A co ekologie? V době, kdy koncerty a festivaly přešly na opakovaně využitelné vratné kelímky, Pražský hrad nakoupí třicet tisíc jednorázových kelímků na pivo a druhý den je vyhodí.

Opravdu, celkově velmi povedená akce.

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]