Další lehká šance pro Babišův Agrofert vydělat na státu miliony

Eric Drooker

Správa státních hmotných rezerv vypíše podle věstníku veřejných zakázek tendr na dodání 200 tun salámu. To je velká šance pro firmy Andreje Babiše získat další státní zakázku. U Správy státních hmotných rezerv vyhrála už v minulosti tendr na 1000 tun zmrazeného masa firma Animalco, spadající pod Babišův zemědělský komplex Agrofert. Že se společnost ministra financí a druhého nejbohatšího člověka v České republice zúčastní i dalších tendrů na potraviny, se nabízí.

Salámy za miliony
Cena za dodání 200 tun salámu, skladování a obměňování potravin, aby zůstaly poživatelné, na tři roky s možností opce na dalších 12 měsíců by neměla přesáhnout 20,3 milionu korun.
Tendr bude podobně jako u zakázky na dodání 1000 tun zmrazeného masa rozdělený na dvě poloviny. První SSHR vypíše v brzké době, s druhou počítá později.

„Více informací bude za měsíc, kdy bude připravena ke zveřejnění zadávací dokumentace,“ sdělil ČTK mluvčí SSHR Jakub Linka. Zvláštní je, že při zakázce na zmrazené maso se do soutěže původně přihlásily dvě firmy, ale ta, která nepatří Babišovi, nesplnila podmínky soutěže. Druhá část se teprve bude vypisovat.

Další potravinové tendry se chystají, nebo už běží 
Vypsaná je také zakázka na 180 tun masových konzerv. Možnost podávání přihlášek do řízení skončí v druhé polovině srpna. Aktuálně běží i zakázka na dodání 390 tun rostlinného řepkového oleje, za tříleté ochraňování s možností opce na další rok hodlá stát zaplatit maximálně devět milionů korun, zájemci se mohou hlásit do začátku září. Připravuje se také vypsání tendrů na dodávky 40 tun čočky, 60 tun sójových bobů či 400 tun rýže.
Babiš tak díky nadvládě Agrofertu nad zemědělstvím v České republice má další možnost získat miliony státních dotací.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články