Další lež Miloše Zemana? Vyhrožoval rušením letů z Číny. To se neděje, uvádí letiště

Miloš Zeman na TV Barrandov (reprofoto youtube.com)

Miloš Zeman na TV Barrandov | FOTO: reprofoto youtube.com

V den, kdy se soud opět zabýval trapnou kauzou lži Miloše Zemana o Ferdinandu Peroutkovi a neexistujícím článku, se objevila informace, že prezident zřejmě opět lhal. Ve svém pořadu na TV Barrandov vyhrožoval tím, že Čína zruší lety do Prahy. Že cestující z Číny nepřistanou v Praze, ale v Chorvatsku. Prý aby Českou republiku Číňané potrestali za to, že si pražští zastupitelé dovolili ukončit partnerskou smlouvu s hlavním městem totalitní země.

Miloš Zeman (facebook)

Jenže web zdopravy.cz zjistil, že jde opět o nepravdu. Na ruzyňském letišti o rušení letů čínských dopravců nemají žádné informace. „Momentálně máme z Prahy přímá letecká spojení do celkem čtyř destinací v Číně. Tyto linky zůstávají v provozu také v rámci zimního letového řádu a v tuto chvíli nemáme od leteckých společností informace o tom, že by na těchto linkách mělo v dohledné době dojít k nějakým výraznějším změnám,“ řekla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

Zarážející je nejen další lež Miloše Zemana, ale také to, že prezident České republiky opět dělá mluvčího Číny a vystupuje v zájmu cizí mocnosti kriticky proti vlastní zemi. Zeman stojí na straně totalitní Číny dlouhodobě. Skandální jsou jeho postoje ve vztahu k varování tuzemských tajných služeb před agresivní špionáží z Číny. Zeman v této věci uráží české tajné služby, vše zlehčuje a brání Čínu. Pražský hrad má pod jeho vedením uzavřenu partnerskou smlouvu s čínskou společností Huawei, před jejíž špionáží varují tajné služby mnoha západních zemí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]