Další miliardová pomoc míří na Ukrajinu ze Spojených států amerických

Americký prezident Joe Biden (The White House / se souhlasem)

Americký prezident Joe Biden | FOTO: The White House / se souhlasem

Americký prezident Joe Biden by příští týden mohl podepsat novou vojenskou pomoc Ukrajině v hodnotě až jedné miliardy dolarů (asi 24 miliard korun). Agentuře Reuters to dnes sdělily tři anonymní zdroje obeznámené se situací.

Detaily podpůrného balíku by mohly být oznámeny už v pondělí. Podle Reuters bude obsahovat munici do dalekonosných zbraňových systémů HIMARS, až 50 obrněných transportérů M113 a munici do protiraketového obranného systému země-vzduch NASAMS. Konkrétní vojenský materiál i hodnota balíku se do příštího týdne může změnit.

Celková hodnota americké pomoci Ukrajině od začátku invaze by tak stoupla na 8,8 miliardy dolarů (asi 212 miliard korun), pokud by Biden balík podepsal v této podobě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články