Další Muskův přešlap. Na finále mistrovství světa v Kataru se vyfotil s ruskou propagandistkou

Elon Musk (ČTK)

Elon Musk | FOTO: ČTK

Miliardář a šéf Twitteru Elon Musk se během finále mistrovství světa ve fotbale v Kataru vyfotil s ruskou televizní moderátorkou Nailyou Asker-Zadeovou. Na tu přitom několik západních zemí uvalilo sankce v souvislosti s válkou na Ukrajině. Informoval o tom britský deník The Mirror.

Musk sledoval finálový zápas přímo v Kataru. Během něho byl přistižen, jak se vyfotil se známou ruskou propagandistkou Asker-Zadeovou, která selfie následně zveřejnila na Telegramu.

Asker-Zadeová byla v minulosti vyšetřována skupinou Nadace proti korupci Alexeje Navalného a je sankcionována Kanadou a Spojeným královstvím. Mluví se o ní jako o blízkém spojenci Vladimira Putina. Je také přítelkyní jeho soukromého bankéře Andreje Kostina.

Fotografie se objevila jen několik hodin poté, co Musk na twitteru zveřejnil anketu, ve které se ptal lidí, zda má skončit jako šéf této platformy. „Mám odstoupit z funkce šéfa Twitteru? Budu se řídit výsledky této ankety,“ napsal. Hlasování skončilo s 57,5 procenty hlasů pro jeho odstoupení. Musk se ale zatím k výsledkům nevyjádřil.

Není jasné, zda se bude výsledky opravdu řídit. Minulý týden odstranil anketu o obnovení účtů novinářů, kteří vyjadřovali s Muskem nesouhlas, ještě před jejím uzavřením.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články