Další nepovedený krok vlády. Lidi den před svátky poslala do hobbymarketů

ČT24

Národu kutilů, zahrádkářů a chalupářů zavřela vláda na několik týdnů hobbymarkety a železářství. Vše povolila otevřít den před velikonočními svátky. Co lze tedy očekávat? Plné markety a železářství. Fronty. Přeplněná parkoviště. Všichni se budou chtít před svátky zásobit hřebíky, cementem a dalším nezbytným materiálem.

Jde o další nepovedený a poněkud zmatený krok vlády v době krize. Co by se stalo, kdyby tyto obchody povolila otevřít už včera? Vláda navazuje na jednu z předchozích výjimek, kdy po několika dnech úplného uzavření povolila hobbymarketům otevřít alespoň část, kde se prodává vybavení pro zahradu.

V praxi to ještě včera vypadalo tak, že oddělení hřebíků a cihel byla prázdná (zboží tam směli nakupovat jen lidé s živnostenským listem), zatímco sekce pro zahradu byly přeplněné zákazníky mezi regály i u pokladen. Smysl tohoto nápadu? To ví asi jen pánové Prymula, Vojtěch, Hamáček a Babiš. A jaký je rozdíl mezi hobbymarketem a supermarketem s potravinami? Jen v obsahu regálů. Proč velké prodejny s potravinami a kapacitou stovek nakupujících mohly být otevřené a prodejny se šroubováky a trubkami otevřené být nemohly?

Kromě hobbymarketů a železářství jsou od tohoto týdne v provozu také kompostárny, sběrny surovin, opravny jízdních kol, stavebniny a povoleny jsou sporty, kde nejsou lidé blízko u sebe.

Vlastně ani není jasné, jak to vláda plánuje s tím promořováním. Některý člen Ústředního krizového štábu říká promořovat, další nepromořovat. Jaký názor má v této věci právě dnes, nikdo neví. Faktem je, že otevření hobbymarketů téměř po měsíci, den před prodlouženým jarním víkendem, je zelená neřízenému promořování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner