Marie Benešová opět dostala prostor k rozhovoru a opět ho využila k tomu, aby ukázala, že protesty proti jejímu jmenování jsou opodstatněné. Vypustila řadu překvapivých vyjádření. Například, aby kancléř prezidenta jezdil za soudci a diktoval jim, jak mají soudit, není zas tak divné. Konzultovat za soudci podle Benešové jezdilo i okolí Václava Havla.

„U těch setkání jsem nebyla, proto je nechci komentovat. Jako žalobkyně jsem ale sloužila už za prezidenta Havla a za něj se také konzultovalo. Jezdilo se na soudy do Brna, kde probíhaly různé schůzky. To není nic proti ničemu. Důležitý je obsah těch rozhovorů,“ řekla Benešová pro Deník.

Vyjádřila se také k rostoucím demonstracím, jejichž účastníci požadují, aby odešla z ministerstva spravedlnosti. Demonstrující prý nehodlá přesvědčovat o tom, že je kvalitní a nezávislou ministryní. „Nikoho přesvědčovat nebudu. Ta náměstí vnímám jako součást předvolební kampaně, protože za pár dní jsou volby do Evropského parlamentu a spousta lidí se tam zviditelňuje,“ uvedla.

Na otázku, zda by byla ve vládě, jejíž součástí by bylo SPD, ministryně odpověděla, že názory pana Okamury se jí nezdají scestné.

Marie Benešová rovněž vychválila Ivo Ištvana za monstrózní zásah na Úřadu vlády ČR v roce 2013, který vedl k pádu vlády premiéra Nečase. „Vyhrál všechny opravné prostředky a nakonec došlo k odsouzení tak, jak to žalovali. Nešlo tam o kabelky, ale o princip,“ říká v rozhovoru. Následně dodala, že Robert Šlachta, spotvůrce tohoto revolučního zásahu, na jehož konci není prakticky žádný vážný rozsudek, žádná mafie atd., je prý srdcař a u Celní správy je ho škoda.

Sečteno, podtrženo, Marie Benešová v aktuálním rozhovoru potvrdila, že demonstrace mají důvod.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora