Další oběť opatření proti koronaviru. Vyprodaný festival Rock for People se neuskuteční

rockforpeople.cz

Rock for People 2020 nebude | FOTO: rockforpeople.cz

Opatření proti koronaviru mají další oběť. Neuskuteční se hudební festival Rock for People. „Dlouho jsme věřili, že se pandemie přežene a společně pak oslavíme její překonání ve festivalovém areálu. Opatření, která jsou v boji proti koronaviru aplikována, nám bohužel neumožňují realizovat festival v rozsahu a kvalitě tak, jak jsme si ho představovali a více než rok připravovali,“ říká organizátor festivalu Michal Thomes.

Festival se měl uskutečnit v termínu 18.–20. června 2020. Mělo jít o 26. ročník. Zajímavostí je, že byl už v lednu vyprodaný, organizátoři hlásili obrovský zájem o vstupenky. Hlavními hvězdami měly být kapely Green Day, The 1975, Weezer a další. „Rock for People děláme 26 let a můžu s čistým svědomím říct, že letošní vyprodaný ročník měl velmi slušně nakročeno k tomu, aby se stal ‚legendárním‘. Váš zájem o něj překonal všechny dosavadní limity a my jsme do jeho příprav vložili obrovskou energii, aby ve velkém stylu odstartoval další čtvrtstoletí své existence. Mohu vás ujistit, že už nyní napínáme veškeré síly k realizaci letošního ročníku v náhradním termínu v roce 2021 a abychom zachovali co nejvíc z aktuálního programu. S agenty a managementy interpretů jednáme o změně termínu, snažíme se o zachování stávajícího lineupu. Vaše vstupenky zůstávají v platnosti na nové datum,“ vysvětluje v prohlášení prezident festivalu Thomes.

Pořadatelé současně prosí fanoušky, kteří si vstupenky zakoupili, aby si je nechali na příští rok. Pokud by totiž chtěli hromadně vracet peníze za vstupné, znamenalo by to konec celého Rock for People. „Vstupné pokrývá část nákladů na realizaci festivalu, další část příjmu vzniká přímo během festivalu. Pokud bychom nyní měli začít ve větší míře vracet vstupné, znamenalo by to konec festivalu Rock for People, neboť tzv. ‚cancellation pojištění‘ či pojištění proti pandemii české pojišťovny nenabízejí. Pojistka pokrývá pouze případy jako vandalismus, krádeže, rozmary počasí, zranění atd. Vaše podpora formou ponechání si vstupenky a ubytování je pro nás tedy nesmírně důležitá,“ uvádějí organizátoři. Termín Rock for People v roce 2021 zatím není stanoven.

Ve vážné krizi jsou všechny letní festivaly. Ministerstvo zdravotnictví zatím nevydalo žádnou finální informaci, jak to s festivaly a hromadnými akcemi v letních měsících bude. Organizátoři i hudební fanoušci tak musejí jen čekat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner