Další opatření kvůli koronaviru: uzavřou se školy i divadla

Tisková konference premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (oba ANO) (FB AB)

Tisková konference premiéra Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (oba ANO) | FOTO: FB AB

Po jednání Bezpečností rady státu oznámil premiér Andrej Babiš další opatření v souvislosti s koronavirem. Na základě doporučení hygieniků a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly zakázala vláda od dnešních 18 hodin divadelní, hudební, filmová představení a další akce, jakými jsou například výstavy, kde je počet účastníků vyšší než 100 osob. Druhým mimořádným krokem je uzavření základních i středních škol, a to počínaje středou.

Kvůli koronaviru platí v Česku ode dneška zákaz návštěv v lůžkových odděleních nemocnic a domovech pro seniory s výjimkou oddělení pro děti či rodičky. Zákaz se netýká také hospiců. Pokračují kontroly na deseti hraničních přechodech na jihu a západě země, při nichž hasiči namátkově měří teplotu řidičům a cestujícím.

V Česko je zatím 40 lidí nakažených novým typem koronaviru, oznámil dnes ráno na Twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Přes noc přibyly další dva případy, oba mají vazbu na severní Itálii. Jedním z nakažených je i pražský taxikář, u kterého není jasný zdroj přenosu onemocnění. Náměstek ministra zdravotnictví Prymula v České televizi řekl, že nákaza u taxikáře je zlomový případ, kdy se nákaza zřejmě začíná šířit v komunitě. Podle něj je čas vážně uvažovat o rušení veřejných akcí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]