Další ostuda. Německý velvyslanec píše hejtmance Jermanové

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ČT)

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: ČT

Hejtmanka Středočeského kraje vykládala, že Německo zadrželo kamion se zdravotnickými pomůckami pro Českou republiku. Teď jí na Twitteru veřejně píše německý velvyslanec Christoph Israng, aby tuto zprávu dementovala.

Velvyslanec píše: „Paní hejtmanko Jermanová, dementujte prosím své tvrzení, že Německo zadrželo zdrav. materiál pro Českou republiku. 10 dní od Vás marně čekáme informace, abychom tu fámu mohli vyvrátit. V době #COVID19 nešiřme falešná obvinění, ale pomáhejme si–jak to často činí česká vláda. @strakovka . #jermanova“

Twitter

Jaroslava Jermanová v půlce března tvrdila novinářům, že kamion s ochrannými pomůckami z Německa pro Středočeský kraj byl na hranicích zastaven a zabaven.

Obrana před Babišem (FORUM 24)

Hejtmanka také uvedla, že ačkoliv se kraj nespoléhá pouze na státní pomoc, nedaří se respirátory a roušky sehnat. Kamion mířící s ochrannými pomůckami z Německa do Středočeského kraje byl na hranicích zastaven a zabaven na základě nově platného zákazu vyvážení těchto věcí ze země. Středočeský kraj, tak jako i jiné kraje se potýkají z nedostatkem ochranných pomůcek pro lékaře v první linii, tahle zásilka z Německa měla pomoci. Německo, tak jako ČR zakázala veškerý vývoz respirátorů a roušek mimo svá území.“ (Zprávy Seznam.)

Pod velvyslancovým příspěvkem se objevila řada reakcí českých občanů, kteří se omlouvají místo hejtmanky.

Hejtmanka nakonec v noci na Twitteru odpověděla, ale v její zprávě není nic, co by připomínalo omluvu nebo nějaké vysvětlení.

Twitter

Zprávu o údajně zabaveném kamionu začal šířit okamurovecký europoslanec Ivan David. Server Manipulátoři.cz poukázal na to, že nebyla zveřejněna žádná informace o tom, na jakém hraničním přechodu k tomu mělo dojít, ani jiné podrobnosti. Bavorská policie a německá celní správa o tom rovněž nic nevěděly.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu free[email protected]