Další paráda. Sedět na baru bez roušky je v pořádku. Stát u baru bez roušky se nesmí

Repro ČT

Premiér Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba ANO) | FOTO: Repro ČT

Vždy, když to vypadá, že Adam Vojtěch, Andrej Babiš a jejich kamarádi nevymyslí už nic lepšího, přijde něco, čím se znovu překonají. Kdo by si myslel, že už nikdy nevytasí nic lepšího, než je zavíračka hospod ve 22 hodin, protože po 22. hodině útočí korona, pletl se. Je tu čerstvý, velmi pěkný nápad. Kdo bude stát u baru bez roušky, dostane pokutu. Kdo bude u baru sedět na barové stoličce, je v klidu, nákaza mu nehrozí. Fakt to vymysleli.

„Ve vnitřních provozovnách stravovacích služeb se zpřesňuje používání roušek. Platí, že zákazníci nemusejí mít roušku jen v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů, pokud sedí u stolu. Zákazník tedy může odložit ochranný prostředek pouze ve chvíli, když sedí na židli, lavici, barové stoličce u stolu nebo barového pultu apod. a konzumuje či pije. Nelze využít této výjimky např. při stání u výčepu nebo při pohybu po provozovně,“ stojí v aktuální tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví ČR.

Odborníci okolo Vojtěcha a Babiše po půl roce zjistili, že koronavirus útočí na lidi, kteří stojí u baru bez roušky. Výborně. Mimochodem, podle výše uvedeného odstavce to vypadá, že se v podniku nesmí ani jíst vestoje. Přesněji řečeno, smí se v podniku jíst i vestoje. Ale s rouškou na ústech.

Ale také je možné, že je vše úplně jinak. Jediné, v čem je vláda Andreje Babiše skutečně skvělá, je páchání zmatku a paniky. Takže je možné, že i tato legrační pravidla zítra budou změněna. Roušku nebude muset mít ten, kdo sedí na stoličce a pije pivo. Kdo sedí na stoličce a pije víno, bude muset pít přes roušku. Kdo pije panáky, nově pro něj bude platit podmínka, že roušku bude muset mít při konzumaci každého třetího panáku za předpokladu, že nápoj má do 30% alkoholu. Pokud má vyšší obsah alkoholu, platí povinnost mít roušku při konzumaci každého čtvrtého panáku. Vypadá to jako legrace, ale…

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner