Prostě si to vezmeme. Toto heslo Agrofert neužívá zřejmě jen při přebírání konkurenčních firem. Nyní se objevila informace, že holding zřejmě nelegálně hospodaří na 1700 hektarech půdy (což je 17 milionů metrů čtverečních), které společnosti nepatří ani je nemá pronajaté. Na většinu této plochy navíc pobírá dotace od Evropské unie. Informaci přinesl server irozhlas.cz, jde o investigativní práci reportéra Janka Kroupy.

Není to nijak komplikovaný údajný podvod. Holding Andreje Babiše (nyní společnost formálně ovládá jeho žena a právníci) prostě pošle traktory na pozemky, u kterých není jasné vlastnictví. Pozemky obdělá, těží ze sklizně a ještě si požádá o dotace, které mu EU vyplatí. Za pozemky přitom neodvádí nájem ani je nemusí kupovat.

Pro většinu lidí je nemyslitelné užívat něco, co jim nepatří. Babiš si to prostě vezme a ještě na to požádá o dotace. Podle odborníků, kteří se iRozhlas.cz vyjádřili, jde zřejmě o dotační podvod.

Znamená to, že muž, který jde dnes představit prezidentovi plán na složení své vlády, by mohl být podezřelý z dalšího dotačního podvodu. Za ten první, týkající se Čapího hnízda, mu hrozí deset let vězení. Přitom jde o člověka, který nyní rozhoduje o tom, kdo povede policii a ministerstvo spravedlnosti. Prezident Miloš Zeman mu nijak nestojí v cestě.

Ve svém vyjádření Agrofert hospodaření na cizích plochách v podstatě přiznal s tím, že není sám, kdo takto hospodaří.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner