Další protahování? Policie chce víc času na vyšetřování kauzy Čapí hnízdo

ČTK

Jízdárna v rekreačním areálu Farmy Čapí hnízdo | FOTO: ČTK

Policisté požádají o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy Čapí hnízdo předsedy vlády Andreje Babiše, uvedly Seznam Zprávy. Dosud je stanovena do poloviny prosince.

Podle zjištění Seznamu Zpráv chce policejní komisař Pavel Nevtípil více času na vyšetřování případu, v němž jsou obviněni premiér Andrej Babiš a bývalá manažerka Farmy Čapí hnízdo Jana Mayerová. Ta se podílela na přípravě žádosti o dotaci ve výši téměř 50 milionů korun. Předseda vlády Babiš i Mayerová odmítají, že by se kolem farmy dělo něco nezákonného.

„Kriminalista požádá o prodloužení lhůty. O tom, do kdy bude lhůta prodloužena, rozhodne státní zástupce,“ uvedla pro server mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala už dříve uvedl, že lhůta se zřejmě prodlouží do roku 2021. Jak dlouhá bude, se ale zatím neví.

Podle informací serveru Seznam Zprávy od zdroje obeznámeného s případem vyšetřování stále pokračuje. Kriminalista Pavel Nevtípil prý stále nesplnil jeden z úkolů, který vyšetřovatelé dostali od nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Ten před rokem vrátil případ k došetření.

Policisté také pokračují v analýze majetkových a obchodních vztahů, kdy se snaží např. zjistit, zda v majetku koncernu Agrofert nebyl nějaký jiný hotel či kongresové centrum. Tato analýza má napomoci k vyšetřování.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner