Další smutek pro Babiše: Do úterních protestů se zapojí rekordních 219 měst

()

Takhle masivní demonstrace proti vládě Česká republika ještě nezažila. V úterý se lidé nesouhlasící s premiérem, prezidentem a ministryní spravedlnosti sejdou na 219 místech, přičemž je pravděpodobné, že číslo bude nakonec ještě vyšší. Protesty trvají už pět týdnů s tím, že stále rostou, minulý týden se na Václavském náměstí sešlo minimálně 60 tisíc lidí.

Je pravděpodobné, že v úterý se do protestů po celé zemi zapojí opět více lidí. Seznam míst je ZDE. „V úterý 28/5 v 18.30 proběhne po celé republice (kromě Prahy) další vlna protestů za nezávislost justice. Pokud se do té doby premiér neodváží vystoupit v televizní debatě a obhájit své kroky, uskuteční se v úterý 4/6 další masivní demonstrace na Václavském náměstí v Praze. Na tuto akci zveme opět občany a občanky z celé České republiky. Budeme však požadovat už nejen demisi Marie Benešové, ale také demisi trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše. Máme toho dost,“ zní rozhodně ze strany organizátorů demonstrací, spolku Milion chvilek pro demokracii.

Poslední kapkou, která vehnala tisíce lidí do ulic, bylo instalování Marie Benešové do křesla ministryně spravedlnosti. Lidé se obávají, že by mohla manipulovat kauzu Čapí hnízdo, ve které premiérovi hrozí deset let vězení. Benešovou podporuje kromě Babiše také prezident Zeman. Především poslední demonstrace na Václavském náměstí ale ukázala, že lidem došla trpělivost především s Babišem a žádají jeho odchod.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner