Další sólo pro Babiše, tentokrát bude sám na TV Nova

Babiš na TV NOVA (repro TV NOVA)

Babiš na TV NOVA | FOTO: repro TV NOVA

Předseda vlády Andrej Babiš dostane v televizi opět prostor bez oponenta, tentokrát na TV Nova. Premiér tak bude moci znovu neomezeně prezentovat své názory, aniž by byl konfrontován s názory opačnými a s kritikou. Informaci přinesl web Marketing&Media.

Babiš a možnost sebeprezentace, aniž mu kdokoli oponuje, to je v českých médiích dnes již běžná praxe. Například FTV Prima to dopracovala tak daleko, že několik týdnů zvala do nedělního pořadu Partie pouze členy vlády, někdy i dva najednou. Opozice dostala prostor až po vlně kritiky.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Mnoho lidí kritizuje opoziční strany s tím, že nedostatečně přinášejí svá řešení a názory. Jenže jak to mají dělat, když jim velká média nedávají prostor? Kdy bude na TV Nova speciální vysílání Televizních novin s Petrem Fialou nebo Ivanem Bartošem? Troufneme si předvídat: nikdy.

Andreje Babiše pozvala TV Nova na neděli 3. května v 18:50. Pořad začne o pouhých pět minut dříve, než bude oficiálně spuštěno vysílání nové televize CNN Prima News. Je tedy samozřejmě možné, že vše bude prezentováno jako normální konkurenční boj. Proč ale ve speciálním vysílání nebude proti Babišovi sedět žádný názorový oponent?

Důvody jsou jednoduché. Česká média fungují tak, že z velké většiny dělají, co se Babišovi hodí. A to je nemusí ani vlastnit – takový deník Právo dělá rozhovory s premiérem tak často, že se o tom Marku Prchalovi dříve ani nezdálo.

Navíc je dost pravděpodobné, že by se Babiš do skutečné diskuse bál přijít, protože z jakékoli konfrontace vyjde vždy velmi negativně, neumí diskutovat, nemá argumenty a každý ho v debatě porazí. Ostatně to byl i jeden z důvodů, proč přestal chodit na vládní tiskové konference ke koronaviru, kde nezvládl odpovídat ani jednoduché otázky novinářů, kteří nejsou z holdingu, a tak chtějí znát fakta.

Až se bude jednoho dne zpětně hodnotit, kdo se nejvíce podepsal na tom, do jaké krize se Česká republika dostala, na jednom z prvních míst budou jednoznačně média. Média, která kapitulovala, rezignovala na své poslání, kterým je služba veřejnosti, a z nichž se stala bezzubá hlásná trouba vládní propagandy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]