Další státní peníze do Babišovy kapsy. Ministerstvo mu je poslalo přes jeho Rádio Impuls

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Na bankovních účtech premiéra Andreje Babiše bude zase o trošku líp. Ukázalo se, že Babiš a jeho spolupracovníci našli cestičku, jak k premiérovi dostat další státní peníze. Tentokrát vede přes ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), které řídí Jana Maláčová z ČSSD. Ministerstvo nakoupilo reklamní prostor v Babišově Rádiu Impuls. To ale není všechno. Chtělo po Evropské unii, aby tyto faktury premiérovi proplatila. 

Evropská unie samozřejmě odmítla proplatit tuto část projektu MPSV s odkazem na Babišův střet zájmů. A tak přichází to, co tady bylo už několikrát. Peníze na projekt, který měla původně hradit Evropská unie, půjdou ze státní pokladny. Další případ obludného střetu zájmů odhalil Deník N. Konkrétně se jedná o čtyřletý projekt s názvem Život jako každý jiný, který měl pomoci se začleněním postiženým lidem. A jak se ukazuje, pomůže i Babišovi.

FORUM 24 (archiv)

V projektu bylo vyčleněno několik set tisíc korun na kampaň v rozhlasu. Peníze se ministerstvo rozhodlo utratit u Babiše v jeho Rádiu Impuls. Jde tak o další z dlouhé řady penězovodů, které propojují státní pokladnu, případně pokladnu Evropské unie, s účty Andreje Babiše a jeho firem, přes něž získává dotace a zakázky. Úředníkům na MPSV muselo být jasné, že mohou být problémy s proplacením vzhledem k tomu, že se rozhodli dát evropské peníze premiérovi, přesto se rozhodli pro Rádio Impuls. Proč?

Za státní a evropské peníze staví zbytečné linky na toustový chléb, opravuje zemědělské objekty, prodává noviny, nakupuje stroje, kácí státní lesy, obdělává půdu a pravým majstrštykem je továrna Preol. Chemičku Babiš postavil z dotací a její produkci v podobě příměsi do paliva prodává státu, v jehož čele stojí. Těch případů je mnoho a je pravděpodobné, že jich bude ještě přibývat, protože čas Andreje Babiše v premiérském křesle se snad krátí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]