Další státní zakázka pro Babišovu firmu. Od úřadu Šlechtové

Eric Drooker

Firma Agrofert Andreje Babiše vyhrála další z mnoha tendrů, kterých se účastní. Mediální divize zemědělského komplexu, pod kterou spadá i společnost Lin, tak od státu dostane necelých pět a půl milionu korun na propagaci turistiky v České republice. CzechTourism, pro který Babišova firma nakoupí mediální prostor v rozhlase, však patří pod Ministerstvo pro místní rozvoj, který řídí Karla Šlechtová, zástupkyně hnutí ANO. Nabízí se tak otázka, zda ministryně svému předsedovi nepomohla státní zakázku získat.

Diskriminační zadání zakázky

Průběh tendru provázely od počátku zvláštní okolnosti. Přestože byl vypsán už v listopadu 2014, vítěz byl určen až nyní. Po námitkách jednoho z dodavatelů, který označil zadání zakázky za diskriminační, bylo jednání v prosinci loňského roku zrušeno a nový tendr byl vypsán až před dvěma měsíci. Jeho vítězem už se bez problémů stala společnost Lin, která podle serveru Mediaguru.cz nabídla nejlepší podmínky. Nechala tak za sebou respektované Radiohouse a Radio United Broadcasting.

Po rozporech už Šlechtová zase podpořila Babiše

Zakázka za 5,4 milionu korun, jež má pomocí rozhlasových pořadů představit 17 turistických regionů, tak stejně jako například miliardový tendr na lesnické práce, získala firma, kterou vlastní Andrej Babiš. Po kritice auditu, který prováděl na Ministerstvu pro místní rozvoj Babišův úřad, tak ministryně Šlechtová dokazuje opětně dobré vztahy se svým stranickým šéfem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]