Další údajný důkaz o cestování časem. Na 350 let starém obraze je prý vidět iPhone

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Milovníci konspiračních teorií o cestování v čase mají další “důkaz”, jak jej prokázat. Na obraze holandského malíře Pietera de Hoocha z roku 1670 totiž objevili muže, který prý drží v ruce mobilní telefon.

Zkazky o tom, že se na de Hoochově díle skutečně nachází iPhone, přiživil i šéf společnosti Apple Tim Cook. Ten si podle britských médií všiml podobnosti při své návštěvě amsterdamského muzea.

Při bližším pohledu na obraz se Cook o svém “objevu” zmínil už na tiskové konferenci v roce 2016. Pro fanoušky konspirací se jednalo o skutečně skvělou zprávu. Pokud by to tak skutečně bylo, musel by muž na obraze cestovat časem, protože první iPhone se v prodeji objevil až v roce 2007.

(zdroj: Geheugen van Nederland / Wikimedia Commons / public domain)

„Vždycky jsem si myslel, že vím, kdy byl iPhone vynalezen, ale teď už si tím tak jistý nejsem,” řekl před šesti lety Cook před novináři. „Je to těžké vidět, ale přísahám, že to tam je.“

Domněnku, že holandský umělec o mobilních telefonech věděl už v 16. století, však rychle vyvrátili experti. Podle nich je na obraze ve skutečnosti zobrazena modlitební knížka.

Navíc sám Pieter de Hooch popisuje své dílo jako „Muž předávající dopis ženě ve vstupní hale domu”. Žádná zmínka o tom, že by jí snad chtěl věnovat nový typ telefonu od společnosti Apple, ukázat nějaké fotografie v mobilu či přečíst esemesku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články