Další útok na Pavla, cesty „Akce spolužák“ vedou ke komunistům a Rusům. Žádné překvapení

Petr Pavel (ČTK / Zaorálková Jana)

Petr Pavel | FOTO: ČTK / Zaorálková Jana

Petr Pavel zůstává na pozici favorita lednové prezidentské volby. Podle posledních průzkumů by vyhrál první kolo i případné druhé kolo, kdyby se v něm potkal s Andrejem Babišem. Pavel také zůstává jediným kandidátem, proti kterému pokračuje ostrá negativní kampaň. Ta má jen jedno téma, jeho činnost u předrevoluční armády. Legrační je, že hlavní postavou této kampaně je Pavlův předrevoluční spolužák, kolega z armády a porevoluční komunista. Navíc se objevily mimořádně zajímavé informace. Na přípravě kampaně se měl podílet i člověk blízký KSČM, ruskému státu a estébákům.

Tím, kdo přišel s informacemi o tom, co Pavel dělal u armády a na co se měl připravovat, je pan Pavel Beneš. Ten nejdříve dostal velký prostor v Právu (řídí ho někdejší komunistický nomenklaturní kádr Zdeněk Porybný) a v internetové verzi tohoto plátku Novinky.cz.

Nyní, po několika týdnech, přichází další kolo. Tentokrát si bývalého komunistického výsadkáře a komunistického starostu malé vesnice na Lounsku Beneše vypůjčila k rozhovoru Mladá fronta Dnes. Noviny, které vlastní Pavlův konkurent Babiš, estébák a předlistopadový komunista. Už to samo o sobě působí jako špatný vtip.

()

Celý příběh je ale ještě zajímavější. Pan Beneš se se svým vyprávěním nedostal do médií jen tak. Někdo mu pomohl. A stopy vedou opět ke komunistům, estébákům, Rusům a zatím neznámému bývalému politikovi. Deník N odhalil, že na plánu této kampaně pracovali kromě Beneše dva lidé. Zatím neznámý, údajně bývalý ministr nebo poslanec, jehož jméno protagonisté příběhu nechtějí prozradit, a druhou osobou je Miroslav Křiženecký.

A kdo to je? Nejde o neznámé jméno. Před rokem 1989 byl vojenským prokurátorem, členem KSČ. Pár let po revoluci si otevřel advokátní kancelář, zastupoval například estébáky, kteří měli mít podíl na vraždě Josefa Toufara, pracoval také pro Františka Mrázka. Mezi jeho klienty patřila také ambasáda Ruské federace v Praze. Tu zastupoval ve sporu s Českou republikou. Křiženecký se Deníku N přiznal, že Benešovi pomáhá a dohlíží na to, aby neřekl něco, co by bylo žalovatelné.

A teď shrnutí „Akce spolužák“. Dva komunisté a prominenti komunistického režimu stojí za kampaní zveřejněnou v bývalém Rudém právu a novinách estébáka a dalšího komunisty. Cílem kampaně je diskreditovat lídra prezidentské volby, rovněž bývalého komunistu, do té míry, aby ho porazil obžalovaný estébák vlastnící noviny, ve kterých tato kampaň vychází.

Celé to divadlo však hovoří spíše ve prospěch Petra Pavla a posiluje jeho pozici. Tím, jak na něj tyto proruské síly útočí, zároveň potvrzují, kdo na které straně stojí.

Akce spolužák má jednoduše rozdělené role. Je tu svědek Beneš, režisér Křiženecký, produkce vedení (Rudého) Práva a MF Dnes, je tu oběť a terč kampaně Petr Pavel a je tu také především ten, kdo má z celé této špinavé akce jasný profit: oligarcha a autoritářský politik Andrej Babiš.

U každé takové akce je dobré si říci, kdo ji provádí a kdo z ní bude mít prospěch. Provádí ji komunisté, z nichž jeden neváhal hájit estébáky s možnou vinou na vraždě Josefa Toufara a zastupoval Ruskou federaci ve sporu s Českou republikou. Prospěch z akce bude mít Babiš.

Až tak jednoduché to je. Nic složitějšího v tom nehledejme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články