Další záhada. Zemanova zdravotní karta je nejpřísněji střežený dokument. Proč?

Miloš Zeman a Andrej Babiš (repro ČT)

Miloš Zeman a Andrej Babiš | FOTO: repro ČT

Pobyt Miloše Zemana v nemocnici doprovází řada záhad a podivností. Například ta, že lékaři nesmějí vést zdravotní kartu prezidenta elektronicky. Vše mohou evidovat jen klasickou papírovou formou, jak upozornil Blesk. A k dokumentaci má přístup jen vybraný personál. Nikdo jiný. Jen úzká skupina lékařů a sester. Proč? Když je Miloš Zeman naprosto zdravý a do Ústřední vojenské nemocnice si vyrazil na čtyři dny jen tak lehce odpočinout a přečíst pár knih?

Další z mnoha podivností je, proč pro prezidenta a jeho ochranku vyčlenili půl patra nemocnice. A proč hlavu státu bodyguardi přísně střeží a nesmí k němu nikdo jiný než několik pečlivě vybraných lékařů.

Miloš Zeman (Zbyněk Pecák)

Jednou z největších záhad je, proč dcera prezidenta Kateřina přerušila studium ve Velké Británii a nyní se snaží být poblíž svého otce. I Jiří Ovčáček přiznává, že prý dcera panu prezidentovi moc pomáhá. Proč? Proč přerušila studium, aby byla se svým absolutně zdravým otcem? A v čem mu pomáhá?

Těch otázek je mnohem více. Například ta klíčová a tisíckrát opakovaná, proč musel Zeman do nemocnice na několik dní jen krátce potom, co on a jeho lékaři prohlásili, že je absolutně zdráv, ačkoliv jeho veřejná vystoupení hovoří spíše o naprostém opaku?

Aktivně se zajímat o stav Miloše Zemana je zcela v pořádku. Jde o prezidenta republiky, vrchního velitele ozbrojených sil ČR a osobu, která podstatnou měrou ovlivňuje zahraniční politiku republiky i tu vnitrostátní (bohužel). Je právem a povinností každého voliče mít informace o tom, v jaké kondici je jeho nejvyšší ústavní činitel. Když Miloš Zeman sám a jeho okolí nedokáže na rovinu a pravdivě informovat o zdraví prezidenta, nastupuje podobné kladení závažných otázek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]