Další záhadná vražda podnikatele napojeného na Kreml. S manželkou byli nalezeni ubodáni

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Ruský multimilionář Jevgenij Palant byl společně se svou chotí objeven mrtvý v jejich domě. Podle prvních informací policejních vyšetřovatelů se mělo jednat o vraždu a sebevraždu. Ty měly vyvolat údajné manželské spory. Okolí Palanta je ovšem přesvědčeno, že se jednalo o nájemnou vraždu. Navíc nejde o první podobný případ.

Nahého sedmačtyřicetiletého telekomunikačního magnáta s podíly v různých společnostech s vazbami na ruskou elitu a jeho padesátiletou manželku Olgu našla podle serveru The News Glory v pondělí kolem 18. hodiny s mnohačetnými bodnými ranami jejich dvacetiletá dcera Polina. 

()

První zprávy o případu tvrdily, že v Zarechje v Moskevské oblasti, kde rodina bohatého Rusa žila, došlo k vraždě a sebevraždě. Manželka člena dozorčí rady abchazského operátora A-Mobile totiž údajně přišla svému choti na nevěru a chystala se ho opustit. Poté, co ho čtrnáctkrát bodla, nakreslila na zeď jeho krví dvě srdce.

Rodinný přítel ovšem rázně odmítl jakékoliv spekulace o manželských problémech. Ve vztahu podle něj bylo vše v pořádku a manželé podle něj byli „skutečným příkladem milující rodiny“. Naznačil také, že dvojice byla zavražděna, a řekl: „To, že jeden z nich zabil toho druhého ze žárlivosti, je nesmysl.“

Palantovu smrt potvrdil i generální ředitel společnosti A-Mobile Boris Bartsits a označil ji za velkou tragédii. „Ztratili jsme takového člověka, filantropa, který v Abcházii vytvořil úspěšný podnik, rozvíjel abchazskou kulturu, byl občanem Abchazské republiky,“ zdůraznil Bartsits.

Nejedná se však o první podobný případ, upozorňuje například deník Daily Mirror. V dubnu letošního roku si Vladislav Avajev, bývalý kremelský úředník, zřejmě vzal život poté, co zabil svou manželku Jelenu a dospívající dceru Marii. Bohatý muž měl také podíly v různých společnostech s vazbami na ruskou elitu a Kreml.

O několik dní později byl multimilionář Sergej Protosenja nalezen oběšený ve Španělsku. Před svou sebevraždou měl podle oficiální zprávy sekerou zabít svou manželku Natalii a jejich nezletilou dceru. Protosenja byl bývalým místopředsedou představenstva společnosti Novatek, která je rovněž úzce spojena s Kremlem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]