Další zmatek vlády. Znovu zavedla modré zóny. Praha se postavila proti. Vládu neposlechne

FB Úřad vlády

Typicky na poslední chvíli přišla vláda v pondělí večer s nápadem, že od úterý opět začnou opět platit modré parkovací zóny. Městům to nedala vědět dříve. Původní dohoda prý byla, že modré zóny budou zrušeny 11. května. Najednou 27. dubna vláda vymyslela, že je opět zavede od 28. dubna. Praha se však postavila proti.

„Vláda v tom zas dělá jen chaos. Oznámit nám obnovení modrých zón tři hodiny před jejich znovuobnovením nedává smysl. Proto vydám neprodleně nařízení o obnově platnosti modrých zón až 11. května. Tento termín jsme chtěli po vládě a je domluvený i s jednotlivými městskými částmi,“ reagoval v pondělí večer primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti). V Praze je tak možné i v dalších dnech parkovat zdarma i na modrých zónách.

Hřib ale není sám. Naštvaný je i plzeňský primátor Baxa. „Tak díky ,akční‘ vládě od dnešní půlnoci znovu platí ve městech parkovací řády, tj. placené parkování a modré zóny. Na znovunastartování systému máme tedy celé dvě hodiny a jistě všichni řidiči napjatě sledují tyjátr vládních tiskovek, aby si to zjistili. To je prostě blázinec,“ napsal na Twitteru Martin Baxa (ODS).

Naprosto zbytečná kauza modré zóny je dalším dokonalým příkladem toho, jak vláda vládne a jakou koncepci v opatřeních proti koronaviru má. Nebo spíše nemá. Mimochodem, vláda například upřesnila, že zkoušet oblečení v obchodech si lidé mohou od 11. května. V obchodech s oblečením. Například v hypermarketech, kde jako doplněk prodávají textil také, tuto věc dosud nikdo neřešil. Alespoň že ty boty si můžeme od pondělí jít vyzkoušet.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner