Další zpřísnění: Vláda rozhodla o nočním zákazu vycházení, v neděli zavřou obchody

FB Šmucler

Ministr zdravotnictví Roman Prymula | FOTO: FB Šmucler

Vláda premiéra Andreje Babiše oznámila ústy končícího ministra zdravotnictví Romana Prymuly další opatření proti nemoci covid-19. Došlo na zákaz nočního vycházení z domu. Napříč celou strukturou podniků je zaveden povinný homeoffice. Zakazuje se maloobchodní prodej v neděli po celý den.

„Diskutovali jsme, která opatření je nutné zpřísnit,“ uvedl nejprve Prymula. Situace se podle něj vyvíjí komplikovaně a zatím není vidět očekávaný pokles. „Ještě máme nepochybně dva tři další dny, kdy jsme schopni sledovat, jestli zavedená opatření mají nějaký efekt,“ dodal. Podle ministra zdravotnictví nedostatečně klesla mobilita obyvatel České republiky.

„Blížíme se k hladinám, které ohrožují kapacity zdravotního systému,“ oznámil Prymula. Více opatření je plánováno na ochranu seniorů, budou využívány také antigenní testy a až poté PCR testy. případě zjištění pozitivních případů, což umžňuje zachytit pozitivitu v zařízeních, kde pro to nejsou signály.

S účinností od 28. října až do 3. listopadu je zakázán volný pohyb osob od 21:00 do 4:59 hodin. Výjimky se týkají například zaměstnání.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček oznámil změny otevírací doby obchodů, maloobchodní prodejny budou zavřeny v neděli po celý den a otevírací doba se upravuje i na další dny. K opatření se vztahuje celá řada výjimek, mezi nimi jsou například lékárny nebo čerpací stanice. Otevřená zůstávají také květinářství.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner