Dáma Alena Schillerová promluvila: „Příště se na vás vyse*em!“

archiv

Alena Schillerová | FOTO: archiv

Zatímco v anglickém jazyce má Alena Schillerová poměrně slabou slovní zásobu, v češtině má velmi vytříbený slovník. Dokázala to v úterý v Poslanecké sněmovně, kde poněkud afektovaně pronesla směrem ke svému koaličnímu partnerovi, šéfovi ČSSD a ministrovi vnitra: „Příště se na vás vyse*em!“ Schillerová netušila, že mikrofony, které jsou nedaleko od ní, snímají vše, co řekne. O tom, jak komunikuje se svým koaličním partnerem, se tak dozvěděli všichni, kdo sledovali živý přenos z jednání Sněmovny.

Jako pravá „dáma“ Schillerová promluvila k Hamáčkovi kvůli tomu, že se jí nelíbil postoj ČSSD k jejímu návrhu, kterým hodlá sebrat peníze obcím a krajům. ČSSD navrhla, aby stát obcím výdaje vynaložené kvůli programu Pětadvacítka vynahradil. To Schillerovou evidentně překvapilo. Než Hamáčkovi řekla, co udělají příště, prohlásila také: „Teda vy jste koaliční partner teda.“ „Teď tady budou zase všichni exhibovat. Já to už dneska nedám,“ posteskla si rozladěná Schillerová, která nevěděla, že nedaleké mikrofony jsou zapnuté.

Ministryně financí se má od koho učit zlá slovíčka. Bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek si před časem postěžoval, že premiér Andrej Babiš křičí na ostatní členy vlády při jednáních za zavřenými dveřmi nadávky, například že je označuje vulgárním slovem označujícím pohlavní orgány.

Logickou otázku položil po úterním jednání Sněmovny šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek: „Vážená paní ministryně Aleno Schillerová, zítra se Vás ve Sněmovně zeptám, zda Váš výrok: ‚Příště se na vás…‘ byl mířen: 1. Výlučně na ČSSD, 2. Na všechny obce i města 3. Na všechny občany ČR. Mlčení bude znamenat souhlas s variantou 3. Těším se na Vaši odpověď,“ vzkázal Kalousek Schillerové na Twitteru.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner