Cestovatel, novinář a filmař Dan Příbáň se ostře vyjádřil na adresu Miloše Zemana. Jeho volba je podle něj volbou státního pohřbu. Hlavní část jeho komentáře je ale upozornění na toho, kdo může přijít po Zemanovi.

„Zeman je bomba! Dost lidí říká ,pokud tam bude ve druhém kole X, tak to hodím Zemanovi‘ (případně volit nejdu, což je totéž jako to hodit Zemanovi). Tím X bývá často Topolánek. Z Topolánka také nejsem nadšený, byť je vidět, že to je opravdu politik profesionál, ale podle mě je to stále relativně bezpečná varianta. Mohlo by to být o dost horší,“ píše Dan Přibáň.

Cestovatel také nechápe, proč chtějí lidé v případném druhém kole volit Zemana proti dalšímu postupujícímu. „Přiznám se, že moc nechápu motivace těch, kdo by to dali Zemanovi raději než někomu z kandidátů majících šanci, že stanou ve druhém kole (Drahoš, Horáček, Fischer, Topolánek, Hilšer a hypoteticky Kulhánek). Ale zvolení Zemana je s velkou pravděpodobností zvolením státního pohřbu prezidenta, což může být sice monumentální, ale také dost drahé a především dost nebezpečné. Do předčasné volby se najednou uvolní obrovské množství hlasů, které na sebe Zemana vázal, a ty hlasy mohou připadnout někomu, kdo je jako on, ale nezakecá se. Může to být Babiš, může to být Okamura… a najednou už to nemusí být X vs Zeman, ale X vs Okamura,“ varuje Dan Přibáň.

A Zemanovi se věnuje i dále: „Zeman je při svém chatrném zdravotním stavu časovaná bomba, která může dostat na Hrad někoho stejně hrozného, ale mnohem vitálnějšího… a myslím si, že pokud teď dokážeme Zemana odstavit, pomůžeme nejen své zemi, ale prodloužíme mu život o slušnou řádku let, což by nás mělo těšit i u člověka, jako je on. Nehledě na to, že pravomoci do voleb přejdou na premiéra a předsedu poslanecké sněmovny, tedy Babiše a Vondráčka, kteří rozhodně nebudou jeden druhého hlídat,“ uzavřel ve svém komentáři Dan Přibáň.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora