Dan Přibáň: Parodie na novináře udělá rozhovor s parodií na prezidenta

wikipedia.cz

Luboš Xaver Veselý | FOTO: wikipedia.cz

Cestovatel a filmař Dan Přibáň přiblížil své zkušenosti s moderátorem Českého rozhlasu Lubošem Xaverem Veselým. „Xaver u mě už roky drží těžko překonatelnou metu nejmizerněji připraveného novináře na rozhovor. Bylo to jako jet dlouho ve výtahu s člověkem, se kterým si nemáte co říci. Chápu, že s ním je Zeman ochoten se bavit, u něj nečekané otázky pod kůži opravdu nehrozí. Máte celý rozhovor na to, říkat si, co chcete, protože moderátor nemá páru, o čem je řeč. Bude úspěch, pokud si Xaver zjistí, že Zeman je prezident,“ napsal cestovatel na Facebooku.

Přibáň přirovnal připravované rozhovory Veselého se Zemanem k TV Barrandov. „Xaver Veselý feat Miloš Zeman! Parodie na novináře udělá rozhovor s parodií na prezidenta. Vše odvysílá Český rozhlas. Konečně za své koncesionářské poplatky dostaneme stejně kvalitní žurnalistiku jako na TV Barrandov! Odkaz velkého Soukupa nekončí,“ míní Dan Přibáň.

wikipedia.cz

Naráží tak na aktuální namlouvání Veselého s Pražským hradem a záměr, aby rozhovor Zemana s Veselým přenášel Český rozhlas. Veselý zřejmě dostane zaplaceno od Českého rozhlasu i od Pražského hradu. Před nedlouhou dobou totiž vyšlo najevo, že společnost XTV, kde uveřejňuje své rozhovory a která nápadně připomíná jeho jméno, má smlouvu s Pražským hradem na natočení série rozhovorů za 24 tisíc kus. Veselý tvrdí, že neví, komu XTV patří, tedy pro koho pracuje a kdo mu dává peníze…

Luboš Xaver Veselý je známý nevedením rozhovorů. Především politiky nechává volně „plácat“, co chtějí, na další rozhovory chodí nepřipravený, jak výše upozornil Dan Přibáň. Nezvládnout rozhovor s člověkěm, který s malým trabantem objel planetu, tedy má opravdu o čem mluvit, to už chce velkou snahu. Velkou kauzou se stal Veselého nedávný rozhovor s Babišem, kterého nechal na Českém rozhlasu mluvit, jak chtěl. Naproti tomu Babišovo ANO Veselému vyjádřilo podporu v jeho snaze stát se radním České televize.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner