Problém EET nejsou peníze, ale ztráta svobody. A lidé to nechápou

Eric Drooker

Zdá se, že spoustě lidí nedochází, že důvodem pro soukromé podnikání a živnost nejsou pro mnohé spousty peněz, ale svoboda. Zejména pro ty, mající zkušenost s korporátem. To je i můj případ. Už nechci další audity a šmírovací programy v počítači, nechci další a další ředitele („já tomu tedy nerozumím, ale tohle zrušte“), nechci blokované online služby („máte přeci telefon“), nechci posuzování mé práce podle toho, kolik hodin mám odpíchnuto (a kolikrát jsem šel ke kopírce a zpátky) atd. atd. Chci být pánem svého kalendáře a když mi někdo zavolá, rozhodovat se podle sebe a ne zbytečných porad se zbytečnými powerpointovými prezentacemi.

Nechci nad sebou nekompetentní lidi, které nerespektuji. A právě tohle se s EET mění, je to kurz, který znám z velkých firem. Najednou mě chce zase někdo šmírovat, zase je tu někdo, kdo má pocit, že když mu byla přidělena funkce, může do všeho mluvit. Mizí něco mnohem cennějšího než peníze, mizí pocit svobody. Chápu, že to mnoho lidí nechápe, ale pro mě je to zásadní!

ČTK

EET je, jako byste si museli do auta povinně koupit krabičku (a měsíčně platit její provoz), která policii nahlásí každý váš přestupek a současně vaši polohu. Přičemž nemáte tušení, co s těmi údaji dělá. Vždyť jestli jezdíte podle předpisů, nemáte se čeho bát!

Tahle země nemá problém s tím, že by nefungovala, protože má šedou ekonomiku, nefunguje, protože je špatně vedená. Více peněz z daní to nevyřeší. Je to jako by lidé nosili kýble s vodou do společné nádrže, která má sloužit všem a současně se po kolena brodili ve vodě, která z té nádrže odtéká spoustou děr a správce nádrže (s vrtačkou za zády) hlasitě volá, že problém je v tom, že si kus odlili doma do dřezu. Ano, nebylo to od nich hezké. Ale ten problém jsou ony díry!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner