Daniel Hůlka: Kauza Brady je vykonstruovaná. Hermanovi nevěřím

Daniel Hůlka (reprofoto ČT)

Daniel Hůlka | FOTO: reprofoto ČT

Ocenění Daniela Hůlky prezidentem Zemanem vyvolalo ve společnosti velkou debatu. Někteří mluví o tom, že se z prezidentovy strany jedná pouze o vyznamenání blízkého kamaráda a je alarmující, že místo Jiřího Bradyho rozdávala hlava státu metály svým podporovatelům a známým. Dříve populární představitel muzikálového Draculy se k celé situaci poprvé vyjádřil ve svém tiskovém prohlášení. Sdělil v něm nejen, že si vyznamenání od Zemana velmi váží, ale také vysvětlil, jak to bylo se ztrátou medaile nebo co si myslí o kauze Brady. Podle Hůlky ministr Herman nemluví pravdu a není důvod, proč se vůbec o celé situaci bavit.

Tiskové prohlášení Daniela Hůlky (text převzat ze zpěvákova Facebooku):

V pátek jsem z rukou pana prezidenta Miloše Zemana přijal státní vyznamenání. Je to pro mě čest a moc si tohoto ocenění vážím. Pana prezidenta dlouhodobě podporuji, stojím za ním a věřím mu.

Ke kauze Brady se nechci a nebudu vyjadřovat. Myslím si, že je vykonstruovaná a panu ministrovi Hermannovi nevěřím, Je to však pouze můj osobní názor, který nikomu nevnucuji.

V tisku se objevily zprávy o tom, že jsem státní vyznamenání po skončení hradní ceremonie ztratil. Není to pravda, stalo se pouze to, že když jsem odcházel z Hradu, ukládal jsem vyznamenání do pouzdra a přitom mi upadlo. Jeden z přítomných redaktorů jej zvedl a podal mi ho.

Dnes ráno jsem se dočetl, že jsem se „schoval před světem“. O víkendu jsem byl doma a oslavoval jsem ocenění se svými přáteli. Kdybych měl v úmyslu se schovávat, nepořádal bych dnešní tiskovou konferenci. Nemám ke schovávání naprosto žádný důvod.

Je mi upřímně líto, kolik povyku a negativity se kolem letošního udílení státních vyznamenání strhlo. Chtěl bych tímto poděkovat všem lidem, kteří mě v minulém týdnu podpořili. Děkuji také za všechna milá blahopřání, kterých si velmi vážím. Někteří lidé mě v této souvislosti odsoudili a napsali o mně často velmi vulgární až hnusné věci, bylo mi dokonce vyhrožováno smrtí. Nezlobím se a těmto lidem odpouštím, zřejmě k tomu měli nějaký důvod. V demokratické společnosti má každý právo na svůj vlastní názor. Jen to nemuselo být tak zlé až nenávistné a sprosté. Velmi si vážím těch, kteří mi na rovinu sdělili, že s mojí podporou pana prezidenta nebo s převzetím státního vyznamenání nesouhlasí, ale přesto nemají důvod mě kvůli tomu odsoudit nebo dokonce nenávidět. To je podle mě demokracie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]