Daniel Kroupa: Miloš Zeman prokázal neschopnost být prezidentem

radio.cz

Daniel Kroupa | FOTO: radio.cz

Politolog a chartista Daniel Kroupa se několik dní před volbami ostře vyjádřil na adresu Miloše Zemana. Svou roli prezidenta podle něj nezvládl. Miloš Zeman podle Daniela Kroupy ani nechápe pravý smysl prezidentského úřadu.

Komentář Daniela Kroupy přinášíme bez redakčních úprav.

Miloš Zeman prokázal svou neschopnost být prezidentem nikoli svým chatrným zdravím, nikoli svou duševní nevyrovnaností, nikoli notorickým alkoholismem, nikoli svými vyhraněnými názory, nikoli nedůstojným vystupováním, nikoli špatnou reprezentací své země, ale tím, že nedokázal ani se nesnažil být prezidentem všech. Zajímali ho jen jeho podporovatelé, ostatním dával najevo své pohrdání nebo se jim mstil.
Člověk schopný být presidentem po volbách poděkuje svým voličům, projeví respekt vůči svým odpůrcům a podá jim ruku ke spolupráci. Takový člověk nerozdává medaile svým přátelům za to, že jej podporovali, ale výlučně lidem, kteří se zasloužili o stát, i když byli jeho odpůrci.
Zkrátka, prezidentem je schopen být pouze člověk, který dokáže či alespoň se snaží umožnit všem občanům vztahovat se k němu jako k symbolu jednoty politického národa. Jsou totiž chvíle, kdy je to nezbytné pro jeho přežití.
Ve svém volebním období Miloš Zeman prokázal, že nechápe smysl prezidentského úřadu v důsledku toho osvědčil svou neschopnost být prezidentem.

Komentář Daniel Kroupa zveřejnil na svém Facebookovém profilu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner