Daniel Landa zaslouží doktorát ze zbabělosti

Zpěvák Daniel Landa  (ČTK)

Zpěvák Daniel Landa | FOTO: ČTK

Vždy jsem považoval mladíky z posiloven za trochu méně srdnaté jedince, kteří si musí naanabolikovat takové bicepsy, že se jich budou všichni bát, aby se tolik nebáli oni sami. Daniel Landa své svaly tužil v opravdové posilovně, běhal do schodů na Letné a já nevěděl, že do kategorie velmi neodvážných mužů spadá také.

V souvislosti s jeho výzvou k zahlcení hygienických stanic však rozhlasu vysvětloval, že nikoho nevyzýval, a po odvysílání svého rozhovoru zveřejnil nahrávku, ke které píše, že vlastně tomu rozhlasu neřekl, co řekl. Když jsem tu nahrávku poslouchal, bylo mi za něj stydno.

()

Dan Nedan, lež nelež

Novinář rozhlasu se ptal na výzvu k zahlcení hygienických stanic zveřejněné na Landově serveru. „Dan to podepsané určitě není,“ sdělil Landa. Novinář mu z jeho webu přečetl, že autorem té výzvy na webu je dle podpisu opravdu Dan. Je to možné. Spoustu věcí neřeším osobně, nevím, co tam je za podpis. Jestli tam je Dan, tak tam je Dan.“ Dan tam je i není, případně kdyby z toho hrozily nepříjemnosti, tak tam není, a kdyby z toho koukala sláva, tak tam je. Kdyby Dan věděl, co je to Schrödingerova kočka, napíšu, že je Schrödingerův zpěvák. Ale snad porozumí tomu, že takhle se chová jen přímej, čestnej a statečnej chlap. Rytíř z Blaníku, templář z Orda Lumenu a Bílej jezdec z Orlíku. Prostě – hrdina našich dnů. A snad mu vysvětlej i to, že jsem si z něj v posledních třech větách dělal srandu. Na druhou stranu, podobné potíže s podpisem a pochybnostmi o něm se nedávno objevily i u Miloše Zemana. Ale já myslel, že je Dan díky své zdravé životosprávě v lepší kondici než pan prezident.

Landa v prvním rozhovoru mluvil o tom, že zde vládne totalita. Když pak vysvětloval, že mu to důležité vystřihli, vypadlo z něj, že „to důležité“ byla věta „Já vám jenom říkám: je to totalita. Nikam nemůžu, přestože jsem naprosto zdravý člověk, protože nemám žádné potvrzení. Což je samozřejmě úplný nesmysl. Reportér vůbec nemohl a nesměl takovou hloupou a nebezpečnou lež neoponovanou odvysílat. Šlo by to jenom tak, že by ve vysílání za tímto Landovým prohlášením řekl nějaký lékař: „Pan Landa, není-li po PCR testu, nemůže vědět, zda je naprosto zdravý, nebo infikovaný koronavirem a šíří infekci dál. Část pacientů s covidem je bezpříznakových jsou nakažení, šíří viry do okolí, ale cítí se být zdraví.“

Landa plácal nesmysly a ty se opravdu nesmějí vysílat, obzvláště když hrozí, že těm nebezpečným hloupostem někdo uvěří. Ne, to že se pan Landa necítí nemocen, neznamená, že nešíří covid. Skutečnost, že si takovou hloupost myslí, ukazuje na nevalný kognitivní výkon.

Dále panu Landovi vystřihli výrok: To, že rostou čísla, to jsou zase jenom čísla. S číslíčky se dá velice dobře manipulovat.“ Já na jeho místě bych redaktorovi, co to vystřihl, poděkoval. To, že Landa považuje počty mrtvých a umírajících za jenom čísla, je totiž neuvěřitelná a cynická sprostota. Navíc by za ni mohl pana Landu některý pozůstalý, pro kterého jeho na covid zemřelí rodiče „jenom čísla“ nebyli, přijít za ten výrok honorovat holí.

Veřejný soukromý prostor

Další znaky totality jsou ty, že když lidé mají jiný názor, než je ten matematiků z ministerstva zdravotnictví, tak jsou vyhazováni, vykazováni z veřejného prostoru, vykazováni z blogů a očerňováni ve veřejném prostoru a dehonestováni.

Dárkové předplatné Týdeníku FORUM (FORUM 24)

Landa samozřejmě napřímo neřekl, o kom mluví, tolik odvahy, aby mluvil přímo, nemá. Ale všichni víme, o co jde. Aktuálně.cz ukončilo blogy tří nejhlasitějších antivaxerů, kteří na jeho serveru už lhali a šířili nebezpečné zdravotní dezinformace, hoaxy, zcela nepřijatelně. Blogeři se sami rozloučili.

„Šéfredaktorem aktualne.cz jsem byl dnes informován, že porušuji etický kodex, neboť ‚Bloger nesmí ve svém blogu úmyslně zveřejňovat informace nepravdivé, zavádějící, neúplné či takové, jejichž pravdivost si nemohl předem dostatečně ověřit a které by mohly poškodit práva či dobré jméno jiných osob či organizací‘. Byl jsem vyzván, abych sporné blogy neprodleně odstranil, respektoval názory ‚ministerstva zdravotnictví, případně Státního ústavu pro kontrolu léčiv i dalších odborných institucí‘. Pokud této žádosti nevyhovím, bude redakce ‚nucena sáhnout k dočasnému zmrazení blogerského účtu, případně k jeho úplnému uzavření‘.

Stejná výzva byla adresována i kolegovi blogerovi Janu Tománkovi,“ oznámil na tom blogu jeden z potrefených, alterdoktor Hnízdil. Stejně tak skončil blog Jana Tománka ze Zdravého fóra a paní Jany Zwyrtek Hamplové. Ano, Landa má pravdu! Soukromé médium, které Landa považuje za veřejný prostor, přece nesmí chtít takové nehoráznosti, jako dodržování etického kodexu! A už vůbec nesmí chtít, aby se na jeho stránkách nelhalo! A pokud na svém serveru někdo zatrhne šíření lží, tak je to podle Landy cenzura ve veřejném prostoru. Tyto výkony v překrucování jsou hodny operetní pěvkyně s histrionskou poruchou osobnosti, Dan je opravdu dobrej!

Lhadélko lhalo, až se…

Výzva na Danově serveru a podepsaná Dan začínala větou: ZAHLŤME NEPRODLENĚ HYGIENY aneb Šikanou proti šikaně!“ Když Daneček zjistil, že by z toho mohly být nepříjemnosti, čestně a upřímně sdělil rozhlasu: Nevyzvali jsme je, aby je šikanovali. Jak moc přemýšlíte nad tím, že někdo na vaše přání zahltí hygienické stanice?“ zeptal se smutně kolega novinář. Myslím, že i kolegovi muselo být stydno poslouchat, jak se Landa ztrapňuje před celým národem a slabošsky lže a zapírá. To není na moje přání, zcela evidentně lže statečný blanický rytíř Landa.  Pak říká novináři točíte se na marginalitě“.

Andrej Babiš (ANO) na schůzi Poslanecké sněmovny. (ČTK)

To je hezké, když Velký Vůdce Lidu považuje svá slova za marginalitu. Ale musím přiznat, že má pravdu. A že lhadélkuje opravdu hezky – skoro jako by mu bylo sedm let: Nemůžeme tušit, jak velké množství se začne skutečně dotazovat. To je ale nějaký systémový problém. Jestliže jim naruší pár e-mailů chod.“

Chudák Dan, jak jej dostal novinář do úzkých, začal plácat úplné nesmysly. Ano, Danečku, odpovědět na šestnáct set e-mailů, kde tebou zbuntovaní hlupáci zneužívají zákon o přístupu k informacím a tážou se hygieny, kde byli její pracovníci včera odpoledne, je systémový problém. A šestnáct set e-mailů opravdu není „pár e-mailů“, ty naše malé lhadélko!

Já jen plnil rozkazy, můžou za to oni!

Já jsem zesilovač. Zesiluji hlas Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků, zesiluju hlas lékařů Zdravého fóra. Zesiluji hlas našich právníků, kteří jsou sdružení v organizaci Pro Libertate. Jsem jenom zesilovač, to je můj úkol,“ vykrucoval se statečný Dan. Jako tříletá holčička, která nechce přiznat, že se počurala opravdu sama. Ale napadá mne s tím Landovým zesilovačem historická paralela. Jistý Eichmann, který zrealizoval holocaust a nechal vyvraždit 6 000 000 Židů, se pak před izraelským soudem vytáčel podobně jako Landa. On také vlastně nic nedělal, sloužil jako tlampač Vůdci, Adolfu Hitlerovi. Prostě jen plnil rozkaz, když nechal těch šest milionů lidí vyvraždit, tak s tím nemá nic společného a nenese za to zodpovědnost, stejně jako Landa nemá nic společného s výzvami k útoku na hygienické stanice, ke kterému vyzval. Byl jen tlampač. A podívejte se na ty Židy! Oni chudáka Eichmanna za těch 6 000 000 vražd oběsili, i když jen plnil rozkaz a dělal Hitlerovi amplión, chudák.

Závěr potěší!

Daniel se nikdy netajil svými sympatiemi k bojovým uměním a přineslo to výsledky. To, co napsal a podepsal, vlastně nenapsal a nepodepsal. A to, co řekl, vlastně neřekl, a pokud jo, tak je to marginálie. Už z něj vyrostl opravdu pořádný bojaja.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články