Daniel Radcliffe (alias Harry Potter) je obětí falešné zprávy, že má koronavirus

Twitter

Třicetiletý britský herec Daniel Radcliffe, který se proslavil rolí Harryho Pottera, se stal obětí falešné zprávy. Ta tvrdila, že se herec nakazil koronavirem.

Některá média samozřejmě touží po tom, aby jako první přišla se sdělením, že nějaká celebrita už byla pozitivně diagnostikována na koronavirus. V době sociálních médií, kdy se „novinářem“ může stát skoro každý, se ale falešné zprávy šíří rychle. Účet vystupující jako BBC News s adresou @BBCNewsTonight, přinesl sdělení:

„BREAKING: Daniel Radcliffe byl pozitivně testován na koronavirus. Herec je považován za první slavnou osobu, u které to bylo veřejně potvrzeno.“

Falešná zpráva rozeslaná touto stránkou s logy BBC mnoho lidí oklamala a vedla fanoušky k tomu, že zaplavili Twitter opakováním této (dez)informace a zasíláním vzkazů herci, aby se uzdravil.

FORUM 24

Radcliffova fan page ale zvěsti zarazila a oznámila, že byl včera večer na pódiu a je v pořádku.

Oficiálně je ale potvrzeno, že na koronavirus byla pozitivně testována britská ministryně zdravotnictví a konzervativní poslankyně Nadine Dorries. Poprvé u sebe zpozorovala příznaky onemocnění ve čtvrtek a téhož dne se zúčastnila akce pořádané premiérem. Nyní je doma v karanténě.

(Capitalfm.com, BBC.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner